Mennyibe kerülnek a jelnyelvi tolmácsok?

Az amerikai jelnyelvi (ASL) tolmácsok kritikus szolgáltatást nyújtanak a siketeknek azáltal, hogy a szavakat ASL-ba és ASL-be fordítják más nyelvekre. Ahhoz, hogy ASL tolmács legyen, két nyelven kell folyékonyan beszélnie: ASL-nek és a lefordított nyelvnek. Az Egyesült Államokban az ASL-tolmácsok elsősorban angol nyelvű fordításra (ASL), de más nyelvekre, például spanyolra is lefordíthatók.

$config[code] not found

Tipp

Az éves jelnyelvi tolmács-fizetés mediánja 2017 májusában volt $47,190.

Munkaköri leírás

Miután jelnyelv-tolmácsként élt, akkor K-12 iskolai körzetekben, főiskolákban és egyetemeken, bírósági ügyekben, orvosi környezetben, rendezvényeket szervező szervezetekben és más közösségekben dolgozhat.

Az ASL tolmácsok rendszerint valós időben dolgoznak, fordítva, ahogy valaki beszél, hogy a siket személyt egyidejűleg tájékoztassák a hallgató személyekkel. Például fordíthatunk egy beszédet, vagy lefordíthatsz a hallás és a siketek között.

Az ASL értelmezésére az emberek egyre többet használnak videó szolgáltatásokkal. A Video Relay Service (VRS) fordítói lehetővé teszik, hogy a süketek több normális telefonbeszélgetést kapjanak. A Video Remote Interpreting (VRI) ASL fordítót használ egy call centeren, hogy helyben értelmezze az orvos irodáját, rendőrségét vagy munkahelyét, amely hirtelen fordítói segítségre van szüksége.

Az ASL-t csak az Egyesült Államokban és Kanadában használják. Más országokban saját jelei vannak. Tehát ASL fordítóként többnyire az Egyesült Államok lakosainak fog dolgozni.

Oktatási követelmények

Ellentétben más feladatokkal, amelyek megkövetelik, hogy egy bizonyos fokú legyen, az ASL tolmács megköveteli, hogy folyékonyan írjon alá, hogy pontos legyen és könnyen érthető legyen. A készségek fontosabbak, mint ahogyan megtanultad őket.

A Süketek Országos Szövetsége (NAD) azonban azt sugallja, hogy a legalább egy főiskolai diplomával rendelkező ASL tolmácsok jobbak a munkában. Magasabb szintű általános ismereteik lehetővé teszik számukra, hogy jobban megértsék az összetett anyagokat, majd lefordítsák másoknak.

Az ASL nem könnyű nyelv. Lehet, hogy meglehetősen gyorsan megtanulhatja az egyéni jelzéseket, és tudja, hogy az ASL egy évig tartó tanulmányozása után folytasson egy alapvető beszélgetést egy sükettel. Az ASL azonban a jelek mellett nagyban támaszkodik az arckifejezésekre és a testbeszédre. A nyelv minden árnyalatának megtanulása sok gyakorlatot igényel.

Egyes főiskolák és egyetemek egyetemi vagy főiskolai diplomát kínálnak az ASL-ben, és ezek jó keretet jelenthetnek a nyelv tanulásához. A gyakorlatban azonban az ASL-nek számos regionális különbsége van az aláírásban, ami egyenértékű a más nyelveken szerzett nyelvjárásokkal. Egy másik állapotban az ASL aláírók más kifejezést vagy egy kicsit más testmozgást tanulhatnak meg, mint amit ugyanarra a szóra vagy kifejezésre tanultunk. Ezért olyan fontos a gyakorlás, amennyit csak tudsz, bárhol is lehet, a siketekkel és más aláírókkal.

A Süket tolmácsok nyilvántartása (RID) megtartja az oktatási programok listáját, de nem tartalmaz minden programot. Az ASL-osztályokat a közösségi főiskolákban és egyetemeken, valamint közösségi szervezeteken, egyházakon és egyéni tanárokon keresztül találhatja meg. Lehet, hogy találsz néhány ingyenes ASL-tanfolyamot is közösségi szolgálatként. A NAD azt javasolja, hogy kutasson minden tanfolyamot, mielőtt beiratkozna azokra, hogy megtudja:

  • Akár a NAD, akár más szervezet akkreditálta a kurzust
  • A tanfolyamot oktató személy tapasztalati szintje
  • Sikeres tolmácsok voltak, hogy mások, akik a tanfolyamot vagy a műhelyt vették, vagy akik az oktatótól tanultak

Azt is megkérdezheti az embereket, akik a siketekkel dolgoznak, ha jó programokat ajánlhatnak. Az ASL-nek a siketekkel való kommunikációra és a fizetett fordítóra való elégséges tanulás közötti különbség olyan, mintha a zongorázás megtanulása elég jó lenne ahhoz, hogy baráti szórakozást nyújtson, és hogy egy zenekarral fizessen.

Az is fontos, hogy megértsük, hogy a fordításhoz szükséges szakértelem folyamatos tanulást igényel. Ne várjon, hogy egy kurzust vagy programot vegyen fel és fordítson le. Várja, hogy workshopokat tartson és tanuljon a különböző oktatóktól. Gyakorolj a süketekkel, és kérdezd meg tőlük, hogy megértik-e az aláírást, és ha van-e javaslata a javításra.

Az American Translators Association három órás tesztet kínál, amely a minősített fordító (CT) kijelöléséhez vezet. Ez egy jóváhagyási pecsét, amely jelzi a leendő munkáltatóknak, hogy Ön az ASL tolmácsja. A tanúsítványt nem kell bérelni, de segíthet munkát szerezni.

Az éves jelnyelvi tolmács-fizetés mediánja 2017 májusában volt $47,190. A medián fizetés azt jelenti, hogy a jelnyelvi tolmácsok fele többet keres, mint a másik, míg a másik fele kevesebbet keres.

Ipari információk

Az ASL fordítók teljes munkaidőben vagy részmunkaidőben dolgozhatnak különböző beállításokban. Néhány munka iskolai körzetek, közösségi főiskolák és egyetemek számára. Mások üzleti, egészségügyi vagy jogi szolgáltatásokkal foglalkoznak. Sokan önállóan dolgoznak, és szükség szerint projektenként kerülnek bérbe.

Évek tapasztalata

Minél hosszabb ideig dolgozik ASL tolmácsként, annál képzettebb lesz, és a fizetésed vagy az Ön által felszámított összeg növekszik. Például a tényleges ASL fordítók jelentették az átlagos jövedelmüket az adott évre vonatkozóan:

  • Kevesebb, mint öt év - $42,000
  • Öt-20 év - $53,000
  • Több mint 20 év - $56,000

Munka növekedési trend

Az ASL tolmácsok és fordítók szükségessége várhatóan 18 százalékkal nő majd 2016 és 2026 között. Ez sokkal gyorsabb, mint az előre jelzett munkaerő-növekedés. A videó szolgáltatások egyre növekvő használata szükségessé teszi több olyan ASL fordító szükségességét, akik jól használják a szükséges berendezéseket, és kényelmesen működnek a távoli beállításon keresztül.