A vendéglátó szakács munkaköri leírása

A vendéglátó szakács különleges alkalmakra és ünnepségekre készít ételeket. Az általa készített menüpontokat az ügyfél választja előzetesen. Ő irányítja a konyhai személyzetet, és várja a személyzetet az étel kiszolgálásában, az élelmiszer-állomásokon vagy a büféasztalok felállításában.

Ügyességi követelmények

Kiváló főzési, sütési és élelmiszer-bemutató készségek szükségesek ahhoz, hogy vendéglátó szakács legyen. Jól szervezettnek kell lennie a menü megtervezésében, feladatok kijelölésében és az étel elkészítésében. A matematikai igényesség szükséges ahhoz, hogy az étel költsége az előírt költségvetési iránymutatásokon belül maradjon. Jó kommunikációs képességre van szükség ahhoz, hogy segítsen az ügyfélnek a menüválasztás, a vendéglátóipari szerződés feltételeinek megtárgyalásában és a személyzet irányításában és motiválásában.

$config[code] not found

Munkaköri kötelességek

A vendéglátó szakács fő céljai a minőségi ételek elkészítése és vonzó módon történő bemutatása. Meg kell követnie a biztonságos élelmiszerek tárolására és kezelésére vonatkozó iránymutatásokat, és figyelemmel kell kísérnie a munkavállalóit, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy azok is megfelelnek. Az általuk létrehozott receptek szabványosítottaknak és pontosaknak kell lenniük ahhoz, hogy minden ügyfél számára biztosítsák a megfelelőséget. Várhatóan lelkes és kreatív lesz ahhoz, hogy hatékonyan kezelje az élelmiszerhiány, az élelmiszer-előkészítési hibák és az extra vendégek problémáit.

Munkakörülmények

A vendéglátóipari szakácsok helyszínei eltérőek. Néhány szálloda szállodákban vagy éttermekben dolgozik, és ugyanazzal a konyhával használ minden eseményt. Mások otthonokba, nyilvános tárgyalótermekbe vagy fogadóhelyekbe utaznak, és a rendelkezésére álló konyhai eszközöket és eszközöket használják. A vendéglátó szakácsnak állóképességgel kell rendelkeznie, és jó fizikai formában kell lennie, ahogy sok órát tölt a lábán. A munkához nehéz emelés, hajlítás és nyújtás szükséges, így erősnek és rugalmasnak kell lennie. Az órák gyakran hosszúak, általában esték, hétvégék és ünnepek. A vendéglátó szakácsnak a szakácsnak megfelelő öltözéket kell viselnie, beleértve a kalapot és az eldobható kesztyűt.

Oktatási követelmények

Ehhez a pozícióhoz nincs szükség formális oktatásra. Számos szakács formálisan képzett főző- vagy gasztronómiai iskolákban, de sokan megtanulják a kereskedelmet munkahelyi képzésen keresztül, melyeket előkészítő szakácsok és szakácsok készítenek. Néhány vendéglátó szakács szakácskönyvekből és online forrásokból tanít.

Fizetés és haladás lehetőségei

A nagy vendéglátó-ipari vagy élelmiszer-szolgáltatási szervezeteknél a vendéglátó szakács a főszakács vagy az élelmiszer- és italmenedzser pozíciójára törekszik. A kisebb cégek általában kevés lehetőséget kínálnak a fejlődésre. Az önfoglalkoztató szakácsok növelhetik jövedelmüket az ügyfélkörük növelésével. A JobMonkey.com állás- és fizetési információs honlapja szerint az Egyesült Államokban a vendéglátó szakács 2010-es éves fizetése 35 000-75 000 dollár volt a tapasztalatok és a demográfiai adatok függvényében.