Megoldások mérnök munkaköri leírása

A megoldástechnikus egy speciális típusú értékesítési mérnök, amely szinte kizárólag a számítógépes hardver- és szoftveriparban található. Szakembereiknek kell lenniük az általuk alkalmazott technológiában, és képesek az ügyfelek számára tech-vezérelt megoldások tervezésére; segítsen eladni megoldásaikat az ügyfeleknek; a megoldások megvalósítása, majd általában a támogatás nyújtása vagy felügyelete, mihelyt a technológia fut és működik. Ez magában foglalhatja a számítógépes hálózati telepítéstől a személyre szabott szoftverfejlesztést.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A vállalattól és a megoldástechnikus sajátos szerepétől függően akár értékesítés, értékesítés utáni támogatás, akár mindkettő kombinációja lehet. Ez magában foglalja a felfedezési hívások lefolytatását egy értékesítési képviselővel a leendő ügyfelekkel való találkozáshoz; a kilátások igényeire épülő megoldások létrehozása; és bemutatja a megoldást a kilátásra. Miután az értékesítés lezárult, valószínű, hogy felügyeli vagy segíti a megoldást az ügyfélnek, majd támogatni fogja az ügyfelet a szolgáltatás teljes időtartama alatt - telefonon, számítógépen vagy az ügyfél telephelyén. Gyakran előfordul, hogy az országon vagy a világ bármely pontján utazik ezeknek a pozícióknak. A hosszú órák és a hétvégék munkája szintén nagy szükségesség.

A sikeres megoldások mérnökeinek kulcsa az, hogy alaposan megértsük azt a technológiát, amellyel együtt dolgozol - beleértve annak tervezését és megvalósítását -, valamint hogy meg tudja magyarázni a technológiát az emberek számára. A technológiai megoldások pontos részletezésére ügyelni kell arra, hogy egy rövid diavetítésben is összefoglalhassa azt.

A megoldásmérnök sikerének harmadik szempontja az, hogy az ügyfelekkel, a C-szintű vezetőktől és a vezetőktől az ügyfélszolgálati munkatársakkal összekapcsolódhasson, akiknek mindenképpen meg kell vásárolniuk ajánlásaikat, mielőtt ezeket az ajánlásokat végre lehetne hajtani.

Oktatási követelmények

A megoldásmérnökök többsége számítógépekkel, szoftverekkel és kapcsolódó technológiákkal dolgozik, így a számítógépes tudomány fokozata, vagy egy olyan kapcsolódó területen, mint például az elektrotechnika. Azonban sok munkáltató lemond a fokozati követelményről, ha bizonyított szakértelemmel rendelkezik az Ön területén, mint például a szoftverfejlesztés vagy a számítógépes hálózat adminisztrációja. Bizonyos pozíciók esetében a gyártók és a szoftvergyártók, mint a Cisco vagy a Microsoft képzése és tanúsítása fontosabb, mint a fokozat. A technológia folyamatosan fejlődik, így függetlenül attól, hogy milyen helyzetben van, a legfrissebb technológia frissítése a sikeres karrier szempontjából elengedhetetlen.

Ipar

A megoldások túlnyomó többsége számítógépes rendszerek tervezésében és kapcsolódó szolgáltatásokban, például szoftverfejlesztésben, hálózati implementációkban és biztonságban dolgozik. Jelenleg más üzleti ágazatokban, például az általános gyártásban hasonló foglalkozásokat neveznek értékesítési mérnököknek. A pozíció címétől függetlenül a számítógépes értékesítési mérnökök jelenleg mintegy 13 500 munkahelyet jelentenek az Egyesült Államokban.

Év tapasztalat és fizetés

2017-ben az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala becsülte, hogy a számítástechnikai iparágban a megoldástechnikusok és a kapcsolódó címekkel rendelkező személyek átlagos jövedelme 108.230 dollár. Ez azt jelenti, hogy ezeknek az embereknek a fele több, mint ez a szám, míg a fele kevesebb. Ahhoz, hogy megoldástechnikusként munkát szerezzen, a legtöbb munkáltató megköveteli, hogy legalább kétéves tapasztalattal rendelkezzen az Ön területén.

Mivel a megoldások mérnökei gyakran fizetnek jutalékot az értékesítés mellett a fizetés mellett, annál több tapasztalattal rendelkeznek a munkáltatóval, annál többet tud keresni az elégedett ügyfelektől való folyamatos vásárlások miatt. Ahhoz, hogy a BLS szerint az összes üzleti szektorban az értékesítési mérnökök 10% -a nyereségessé tegye a jövedelempotenciálját, 2016-ban több mint 162 740 dollárt szerzett.

Munka növekedési trend

A megoldásmérnökök és más értékesítési mérnökök iránti kereslet várhatóan körülbelül 7 százalékkal nő a következő évtizedben. A BLS arra számít, hogy a számítógépes szoftverek és hardverek értékesítésében részt vevő mérnökök nagyon erősek maradnak, mivel ez egy olyan ágazat, amely tovább növekszik. A számítógépes rendszerek tervezésében és a kapcsolódó rendszerekben szakosodott személyeknél ezeknek a pozícióknak a növekedési rátája körülbelül 20 százalék. Ezek közül sokan független értékesítési irodákon keresztül fognak működni, mint például a hozzáadott értéket képviselő viszonteladók, nem pedig a gyártóktól.