Az Igazgatóság választási folyamata

A társaságnak igazgatósággal kell rendelkeznie. A különböző vállalatok különböző választási folyamatokat választanak ezekre a választásokra, és nincsenek hivatalos szabályok, amelyekkel e választásoknak meg kell történniük. Néhány államnak azonban törvényei vannak, amelyekkel a szervezeteknek be kell tartaniuk ezt a folyamatot.

Folyamat

Az igazgatóságot a részvényesek választják. Gyakran ez a testület magában foglal egy vagy több részvényest is. Az igazgatóságba választott részvényesek általában a társaság jelentős részét birtokolják. A szavazólapon különböző jelöltek szerepelnek, mint például a vezérigazgató és a pénzügyi vezérigazgató. A részvényesek által választott küldöttek vagy közvetlenül a részvényesek szavaznak. Ezeket a választásokat általában minden jelölt előadása mutatja be.

Az igazgatótanács ereje a szakértelem különböző területeiből származik. Bár a tehetségek sokfélesége kívánatos, fontos, hogy a fórum mérete kezelhető legyen. A tapasztalat általában az elsődleges vonás, amellyel a potenciális igazgatósági tagokat megítélik, de sok további tulajdonság jó vezetőt alkot.

feladatai

Az igazgatótanács kiválasztása fontos folyamat, mivel nagy felelősséggel ruházzák fel őket. Felelősségük a vállalati jogszabályok jóváhagyása, a vállalat költségvetésének eldöntése, az állomány értékesítésének engedélyezése és a vállalati tisztek kiválasztása. Ezek a férfiak és nők jelentős tehetségekkel és vezetői képességekkel rendelkeznek, és segítenek meghatározni a vállalat általános irányát.