A strukturális munkaköri feladat leírása

A szerkezeti tervezők technikai rajzokat, terveket és költségbecsléseket készítenek, amelyek munkáltatóik számára vizuális iránymutatásokat nyújtanak épületek, hidak, gyártóüzemek és egyéb szerkezetek építésére. Gyakran használják a számítógéppel segített tervezőszoftvereket (CAD) a szerkezeti tervezés és a tervezés megértésével, hogy részleteket adjanak és javasolják a tervek módosítását. Strukturális tervezők dolgoznak építőipari cégek, építészeti cégek, gyártó cégek, szállítási cégek és állami és szövetségi kormányok részlegei számára.

$config[code] not found

Oktatás

A strukturális tervezőknek a középiskolát és a középiskolai végzettséget a mérnöki vagy építészeti szakon kell elvégezniük. A felügyelt munka további kétéves időtartama követelmény. A szerkesztés tanúsítása az Amerikai Tervezői Szövetségtől szerezhető be, és bár nem mindig követelmény, a munkáltatók elismerik a tanúsítást, hogy bizonyítja, hogy a kérelmező megérti az alapvető tervezési fogalmakat, az építészeti feltételeket és az elismert gyakorlatokat. Sok munkáltató inkább a munkavállalókat részesíti előnyben, hogy a CAD-rendszerekkel kapcsolatos ismeretekkel rendelkezzen.

Munkaköri kötelességek

A szerkezeti tervezők technikai rajzokat készítenek a mérnököktől, mérnököktől és építészektől származó durva vázlatok, specifikációk és számítások alapján. A tervek ellenőrzése és ellenőrzése során hozzáadják vagy tervezik meg a tervek módosítását. Konzultálnak más tervezőkkel, építészekkel, tervezőkkel, építési felügyelőkkel és ügyfelekkel. A szerkezeti tervezők részletes jelentéseket készítenek, számítják ki az anyagösszegeket és a költségeket, és elkészítik az építési előírásokat és az ütemezéseket. CAD rendszereket működtetnek, hogy többdimenziós grafikai nézeteket, folyamatábrákat, elrendezéseket és részletes rajzokat készítsenek a lehetséges tervezési problémák szimulálására és elemzésére. Számológépeket, csúszási szabályokat, négyzeteket, szerkesztési táblázatokat és más rajzolóeszközöket is használnak, hogy ellenőrizzék a hibákat és kézzel javítsanak. A strukturális tervezők gyakran más szerkesztőkkel dolgoznak vagy felügyelik őket.

Haladás

A strukturális tervezők gyakran vállalataikban felügyelők, vezető előadók és tervezők. További tapasztalatok növelik a foglalkoztatási lehetőségeket, mint például az építési ellenőr vagy a CAD üzemeltető. Az oktatás folytatásával építészekké vagy mérnökökké válhatnak, vagy saját tanácsadói és szerkesztő cégeiket nyitják meg. A karrierlehetőségek közé tartozik a földmérő, a térképész és az építési és építési szakember.

Foglalkoztatási Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a strukturális tervezők foglalkoztatása 2008-tól 2018-ra várhatóan 9% -kal növekedni fog.

Kereset

A PayScale szerint a strukturális tervezõk óránkénti fizetése 2010 júliusában 15,23 dollárról 21,72 dollárra változott. A túlóra, a bónuszok és a nyereségmegosztás miatt az éves fizetés 34,615 és 52,057 dollár között változott.