A bírói asszisztens munkaköri leírása

A bírósági asszisztensek létfontosságúak a bírósági rendszer működéséhez. Irodai és jogi támogatási szolgáltatásokat nyújtanak, amelyek mind az ügyek szervezéséhez, mind az ügyek áramlásához értékesek. Igazságügyi asszisztensként a munkaköri leírása attól függően változhat, hogy melyik joghatósággal dolgozik. Ugyanakkor a jogi ismeretek és az adminisztratív készségek közös jellemzői, hogy minden igazságügyi asszisztensnek sikeresnek kell lennie.

$config[code] not found

Joghatósági különbségek

Néhány joghatóságban az igazságügyi asszisztensek egyéni bírót támogatnak, és mind adminisztratív támogatást, mind pedig paralegal típusú szolgáltatásokat nyújtanak, például bírói vélemények megfogalmazását. Azt is ellenőrizheti a hivatkozásokat és a korrektúrákat, amelyekkel a vélemények elkészültek. Más államokban az igazságügyi asszisztensek hasonlóak a bírósági tisztviselőkhöz, elsősorban az adminisztratív feladatokra összpontosítva. Ezekben a joghatóságokban rendszeresen kommunikál a nyilvánossággal, díjak beszedésével és különféle dokumentumok benyújtásával. Adatbevitelt is végezhet, és biztosíthatja, hogy a bírósági nyilvántartási rendszert kövessék.

Szükséges készségek

A bírói asszisztensek egy adott napon különféle feladatokat kezelnek, így a szervezet és az időgazdálkodás alapvető készségek. A bírósági aktákat rendben kell tartani. Meg kell tartania a kijelölt bíró naptárát, és hatékonyan kezelnie kell a hozzárendelt feladatokat. Szükséges a diszkréció. Az esetek részletei privátak, és nem szabad helytelenül megosztani az információkat. Az O * Net Online foglalkoztatási honlapja szerint az igazságügyi asszisztenseknek - akiket bírósági tisztviselőknek hívnak - szintén erős hallgatói készségre van szükségük ahhoz, hogy megfelelően értelmezzék a bíró vagy más bírósági tisztviselők utasításait.

Napi feladatok

Az igazságügyi asszisztensek napi ügyekben kezelik az ügyiratokat, felülvizsgálják azokat a bírósági dokumentumok elkészítéséhez és tájékoztatást nyújtanak a megfelelő feleknek. Naponta kommunikálni fog az ügyvédekkel és más bírósági szakemberekkel a kérdések megválaszolásához és a megbeszélések megkönnyítéséhez a kijelölt bíró és más felek között. Az igazságügyi asszisztensek számára az adatbevitel egy másik fontos feladat, és a legtöbb bíróság elektronikus fájlokat és naptárakat használ. Az igazságügyi asszisztens gyakran feladata a szükséges információknak a számítógépes rendszerekbe való belépése.

Az extrák

Bizonyos joghatóságokban az igazságügyi asszisztensek az ügyek során a bírákhoz járnak. A bíró segítséget kérhet telefonhívások kezdeményezésekor, miközben a bíróság ülést tart, például egy későn megjelenő ügyvédhez. Lehet, hogy felkérik, hogy ellenőrizze a központi bírósági jegyzőkönyvet a későbbi bírósági eljárások ütemezésére. Bizonyos joghatóságokban az igazságügyi asszisztens a bírósági ügyekben az őszinteség esküjét kezeli, és a tisztviselőkkel együttműködve fenntartja a rendezett környezetet a tárgyalóteremben.

Megközelítés

Az igazságügyi asszisztensre vonatkozó oktatási követelmények joghatóságonként eltérőek. Míg egyes államok csak középiskolai oklevelet igényelnek, mások előnyben részesítik a fejlett fokozattal rendelkező asszisztenseket, különös tekintettel a jogtudományra vagy a mesterekre bizonyos jogi szakterületeken. Ez különösen igaz a szövetségi bíróságokon. Valamennyi joghatóság rendszerint valamilyen adminisztratív foglalkoztatási tapasztalatot igényel, lehetőleg jogi környezetben. Az O * Net Online szerint az igazságügyi asszisztensek óránkénti átlagos díja 22,90 $ volt. A szakmában várható munkahely-növekedés 2012 és 2022 között 3% -ról 7% -ra lassú. Ez részben a bírósági rendszerek fokozott automatizálódásának köszönhető.