Hitelvezető munkaköri leírása

A hitelkezelők a pénzügyi szektor első soraiban dolgoznak, segítve az ügyfeleket az otthonok, a kereskedelmi ingatlanok és az autók hitelének biztosításában. A hitelkezelő karrierje formális oktatást és engedélyezést, valamint kifogástalan társadalmi készségeket igényel. Ha hitelkezelővé akarsz válni, felkészülj egy igényes karrierre, potenciálisan jövedelmező jutalommal.

A Credit Officer Job

Hitelkezelők, más néven hitelfelvevők vagy hitelező tisztviselők, vállalatokat és magánszemélyektől hitelt igényelnek, és a jóváhagyási folyamat során felügyelik az értékelésüket. A hitelfolyósítás során, amely akár hetekig, akár hónapokig tarthat, a hitelkezelő az ügyfél elsődleges kapcsolattartó pontja. A hitelfelvevők értékelik az ügyfél hiteligényeit, és ajánlásokat fogalmaznak meg azokról a hitelfajtákról, amelyek céljaikat elérhetik.Az ügyféltől részletes pénzügyi információkat gyűjtenek a hitelképesség és a hitel visszafizetési képességének meghatározására.

A hitelfelügyelők a vállalat szerkezetétől függően különböző környezetekben dolgoznak az ügyfelekkel. Például egy helyi bank hitelfelügyelője dolgozhat az ügyfeleivel az irodájában, míg az online jelzáloghitel-közvetítő hitelezője e-mailben és telefonon keresztül kommunikál az ügyfeleivel.

A hitelfelvevőket bérlő cégek nagysága változik, a helyi hitelszövetkezetektől és a bankfiókoktól a nagyvállalatokig az autókereskedőkig. A munkaterheléstől függően a hitelkezelők heti 40 és 60 óra között dolgozhatnak.

A hitelfelvevők típusai

Jellemzően egy hitelkezelő egy adott típusú hitelre specializálódott. A kereskedelmi hitelfelügyelők a vállalkozásokkal együttműködnek a működési költségekhez és a vállalati bővítésekhez nyújtott hitelek biztosításához. A jelzáloghitel-tisztviselők lakossági vagy kereskedelmi ingatlanok hitelezésére specializálódnak. A helyi bankokban és hitelintézetekben dolgozó hitelintézetek gyakran különböző hiteltermékekkel dolgoznak, a lakáscélú hitelektől a diákhitelig.

Hitelvezető oktatás és képzés

A legtöbb vállalat a hitelfelügyelők számára legalább egy főiskolai diplomát igényel, mint például a számvitel, a pénzügy vagy az üzletág. A banki és értékesítési kurzusok vagy szakmai tapasztalatok szintén segíthetnek a hitelintézet pozíciójának lerakásában. A bérlés után a munkáltatója valószínűleg formális vagy informális képzést fog nyújtani, amely magában foglalja a konkrét hiteltermékeket és a vállalati gyakorlatokat.

Ha jelzáloghitel-tisztviselőként kíván dolgozni, akkor meg kell szereznie egy Jelzáloghitelek Kezdői engedélyét is, hogy megfeleljen a 2008-as jelzálog-engedélyezési törvény biztonságos és igazságos végrehajtásának.

Személyes jellemzők

A hitelkezelőnek élveznie kell az emberek segítését és kellemes személyiséget. Szüksége van arra is, hogy a recesszió idején új ügyfeleket találjon, és a fellendülés idején több ügyfélhiteleket zsongáljon. A hitelfelelősnek kifogástalan döntéshozatali képességgel kell rendelkeznie az ügyfél igényeinek felmérésekor és a hitelkérelem hitelességének meghatározásakor. Nagy figyelmet kell fordítania a részletekre, és nagy mennyiségű összetett információt kell megtartania. Például, ha egy országos jelzáloghitel-kölcsönző hitelfelvevőjeként dolgozik, meg kell értenie számos hitelezőnek, amelyeket több hitelező kínál, valamint a különböző államok szövetségi hitelezési törvényeit és szabályait.

Bérek és munkalehetőségek

2017-ben az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az autós hitelfelvevői fizetés közel 85 ezer dollárt ért el. Az összes hitelfelvevő medián jövedelme 65 000 dollár körül volt. Az alacsonyabb fizetésű hitelfelvevők évente 33 ezer dollárt tettek ki, míg a magas keresők több mint 135 000 dollárt hoztak haza. Néhány hiteles tisztviselő lapos fizetést kap, míg mások jutalékokért dolgoznak. Egyes munkáltatók kompenzációs csomagokat kínálnak, amelyek tartalmazzák az alapfizetést és a jutalékot.

A BLS becslése szerint a hitelfelvevők igénye 2026-ig akár 11 százalékkal is nőni fog. A vezető pozíciók általában több éves tapasztalatot igényelnek. Például a Walnut Creek városában, a CA-ban található City National Bank megköveteli, hogy a vezető tisztségviselők legalább hét éves tapasztalattal rendelkezzenek. Ha rendelkezik megfelelő képzettséggel ahhoz, hogy hitelfelvevővé váljon, de nincs tapasztalata, akkor az ajtóba léphet, ha ügyfélszolgálati vagy hitel-asszisztens pozíciót kér.

A hitelkezelő munkabiztonsága függhet a gazdasági környezettől. Amikor a kamatlábak alacsonyak, az egyének új lakásokat vásárolnak, újrabefektetik meglévő jelzálogaikat, és újabb modellekkel kereskednek autóikban. De amikor a kamatlábak emelkednek, a hitelek volumene csökken, ami a munkáltatók számára a hitelfelvevők elbocsátását eredményezheti.