A vállalati értékesítés munkaköri leírása

A vállalati értékesítő egy szolgáltatást vagy terméket értékesít, hogy segítsen egy vállalat számára nyereséget szerezni. Az üzletkötőket jellemzően a vállalkozás legfontosabb alkalmazottjainak tekintik, mivel gyakran csak a felelősek a jövedelem előállításáért. Számos iparágban az eladók a fizetésük többségét jutalékból vagy az általuk értékesített százalékból kapják.

alapjai

A vállalati értékesítők széles körben dolgoznak az iparágak számára. Feladata, hogy leírja a terméket a potenciális ügyfeleknek vagy az ügyfeleknek, bemutatva nekik a termék tulajdonlásának előnyeit. Néha a vállalati értékesítési csapatok tagjai bemutatják, hogyan működik a termék. Végül az eladóknak le kell zárniuk az ügyletet, az ügyfelet vagy az ügyfelet fogyasztóvá kell tenniük.

$config[code] not found

szakértelem

A vállalati értékesítési csapat tagjának erős írásbeli és szóbeli készséggel kell rendelkeznie. Professzionálisnak, szervezettnek, motiváltnak, energikusnak kell lennie, és jól működik egyedül vagy egy csoport tagjaként. Rugalmasnak kell lennie, mivel még a legjobban teljesített eladók is rendszeresen elutasítanak. De talán inkább, mint bármi más, a vállalati értékesítőnek hozzá kell járulnia az eladott termékhez vagy szolgáltatáshoz.

Háttér

Nincsenek olyan követelmények, amelyek vállalati értékesítőkké válnának. Néhányan megtanulják a munkát, például a kiskereskedelmi és az autóiparban. Más területeken az értékesítőiknek főiskolai végzettséggel kell rendelkezniük, üzleti, gazdasági, pénzügyi és statisztikai kurzusokkal. Akárhogy is, a bizonyított képességek az eladásra a legjobb hitelesítő adatok, amit az eladónak lehet.

Kilátások

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint a gyártási és nagykereskedelmi iparágban alkalmazott vállalati értékesítők 2008 májusában mintegy 2 millió munkahelyet tartottak. Ezek közül 61 százalék nagykereskedelemben dolgozott. A műszaki és tudományos területeken 2008-ban 440 ezer alkalmazott volt. A BLS szerint az értékesítési kereskedők munkái 2008-tól 2018-ig várhatóan körülbelül 7 százalékkal nőnek. Ez valamivel jobb, mint az összes többi foglalkozás átlagos növekedése.

Kereset

A BLS szerint az eladók évente átlagosan 70 000 dolláros fizetést szereztek. A legmagasabb keresők a számítógépes rendszerek területén dolgoztak, átlagosan évi 80 ezer dollárnál nagyobb fizetést kapott. A nagykereskedelmi elektronikai szakterületen dolgozók éppen alatta voltak. A BLS szerint azonban az eladók jövedelme nagymértékben változott az általuk működtetett cégtől és az eladott áruk mennyiségétől.