A követelések szakemberének munkaköri leírása

Amikor egy magánszemély egy biztosítótársasággal állítja be a követelést, a kárigény-szakértők a labdát gördülnek a pénzügyi megoldás érdekében. A szakemberek követeléseket dolgoznak ki és tárgyalásokat folytatnak az autó, az élet, az otthon, az egészségügy és az üzleti biztosítás területén. Különleges feladataik a biztosítás típusától függenek, de az ügyfélszámlák kezelése a követelés benyújtása előtt, alatt és után az elsődleges felelősség.

$config[code] not found

Általános feladatok

Biztosítási követelés benyújtásakor a követelések szakértője rögzíti az ügyféladatokat, ellenőrzi a lefedettséget és meghatározza a megengedhető juttatásokat vagy kártérítést. Ez a folyamat tartalmazhat helyszíni látogatásokat, interjúkat vagy kutatást a követelés érvényességének meghatározására. A szakemberek nyomon követik az ügyfeleket és a biztosítókat, hogy megoldják a problémákat és megvitassák a csökkentett vagy nem fizetett követelések okát. A követelések szakembereinek jelentéseket kell készíteniük, és rendszeresen kommunikálniuk kell a felügyelőkkel és a vezetőkkel a követelések állapotáról. Mivel a biztosítási szabályok megváltoznak, a követelések szakértőinek naprakésznek kell maradniuk a helyi, állami és szövetségi törvényekben, amelyek befolyásolják munkájukat.

Készségek és tudás

A követelések szakemberének pontosnak kell lennie a feladataiban. Az ügyfeleket tisztességesen és méltányosan kell kezelniük, de meg kell győződniük arról, hogy a követelések jogszerűek és ésszerűek. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, a követelés-szakértőknek ismerniük kell a vállalati politikákat és eljárásokat belülről és kívülről. Meg kell ismernie a követelések ellenőrzésének, a fizetés feldolgozásának, a vitarendezésnek és a csalás felderítésének részleteit. Mivel a biztosítás szolgáltatásorientált vállalkozás, a követelések szakemberei interperszonális és kommunikációs készségeket igényelnek az ügyfelek taktikai és diplomáciai kiszolgálására. Az írásbeli kommunikációs készségek szintén fontosak, ugyanúgy, mint az alapvető matematika és a számítógépek használatának képessége.

Oktatás

A középiskolai oklevél vagy azzal egyenértékű tanár segíti Önt abban, hogy a belépő szintű szakemberként belépjen az ajtóba. Számos munkáltató inkább egy olyan szakterületen, mint például az üzleti vagy számviteli szakterületen, főiskolai végzettséggel rendelkező személyeket kíván bérbeadni. Az oktatás és a tapasztalat kombinációja a fokozat helyett tekinthető. Egyes munkáltatók és állami kormányok a követelések szakértőit ​​megkövetelik engedélyezésre. A szakembereknek meg kell adniuk és át kell adniuk egy állami vizsgát az engedély megszerzéséhez, de a követelmények államonként eltérőek.

Bérek és munkakörnyezet

Az éves medián fizetés a követelések szakértőinek - beleértve a követelések kiigazítóit, az értékelőket, a vizsgáztatókat és a nyomozókat is - 59,960 dollár, a Bureau of Labor Statistics 2012 adatai szerint. A munkakörülmények, a munkahelyi helyszín, az éves tapasztalat és a foglalkoztatási ipar befolyásolják a kereseti szakemberek fizetését. A megkapott fizetésért sok követelést igénylő szakember a munkanap nagy részét egy irodai környezetben töltötte be az információkat és adatokat áttekintve. Egyes szakemberek utazási helyekre utaznak a károk vagy veszteségek felméréséhez és vizsgálatához.