Turisztikai menedzsment munka leírása

Amikor az emberek újabb célállomásokra utaznak, gyakran elrettentik az elérhető látnivalók széles választéka. Korlátozott idővel és tudásukkal segítségre van szükségük a helyi kínálat ismerőjének. A turisztikai menedzsment személyzete gyakran elérhető a szállodákban, motelekben, utazási irodákban és repülőtereken, hogy segítse az utazókat a legjobb úticélok kiválasztásában.

Ügyességi követelmények

Személyes, érdekes és jól tájékozottnak kell lennie ahhoz, hogy kompetensek és sikeresek legyenek a turizmus menedzsment területén. Az idegenforgalmi menedzsernek jó hallgatónak kell lennie ahhoz, hogy ajánljon olyan látnivalókat és látnivalókat, amelyek valódi érdeklődést mutatnak az egyes utazók számára. Jó számítógépes ismeretekkel kell rendelkeznie ahhoz, hogy az árak, az események részleteit és a gyalogos vagy vezetési irányokat tanulmányozza a turisták számára. Az idegenforgalmi menedzsment személyzetnek ki kell emelnie magát a tárgyalási csomagajánlatokon, amelyek vonzóak a látogatók számára, miközben profitálnak a turisztikai cég számára. Jó matematikai készségek szükségesek a kedvezmények kiszámításához és a szolgáltatások és a jegyek kifizetésének beszedéséhez.

$config[code] not found

Munkaköri kötelességek

Az idegenforgalmi menedzsment munkák gyakran szükségessé teszik az emberek megközelítését, amikor megérkeznek a szálloda halljában vagy a repülőtéren, hogy vezetett túrákat vagy helyi koncerteket és látnivalókat kínáljanak. Az idegenforgalmi menedzsernek gyorsan kell fejlesztenie a személyiségek széles skáláját a szolgáltatások forgalmazásához és értékesítéséhez. Meg kell őriznie a tranzakciók pontos nyilvántartását, és meg kell őriznie a promóciós anyagok leltárát. Munkájának jó része megköveteli, hogy látogasson el a helyi kereskedőkre és a turisztikai látványosságokra, hogy kölcsönösen előnyös megállapodásokat kössön, amelyek nyereséget generálnak, és növelik a vállalkozások és az ő forgalmát.

Munkakörülmények

A turizmus-menedzsment munkákat számos környezetben lehet elvégezni, beleértve a lobbit, a repülőtéri várakozási területeket, az utazási iroda irodákat vagy a szabadon álló turistákkal rendelkező területeken. A hangulat általában energikus és izgalmas, amit a szórakoztató és élvezetes emberek pozitív attitűdje táplál. A munka jó része megköveteli az állást vagy a gyalogtúrást, hogy kölcsönhatásba léphessen a potenciális ügyfelekkel. Az idegenforgalmi menedzsernek szüksége lehet arra, hogy üzleti alkalmi öltözéket vagy ruhát viseljen, amely egy adott eseményt tükröz. Az órák általában rendellenesek, gyakran esték, hétvégék és ünnepek.

Oktatási követelmények

Az idegenforgalmi menedzsment munkájához a középiskolai diploma vagy azzal egyenértékű oklevél szükséges. Előnyben részesül a történelem, a PR vagy a turizmus menedzsmentje. A helyi történelmi tények és látnivalók ismerete kívánatos. Néhány idegenforgalmi vállalat munkahelyi képzést kínál az új alkalmazottaknak.

Fizetés és haladás lehetőségei

Ha egy idegenforgalmi cég nagy, előfordulhat, hogy a felső vezetői pozíciókba kerül. A kisebb vállalatok gyakran független vállalkozók tulajdonában vannak és működnek, így a növekedési lehetőségek korlátozottak. A munkahelyek-salary.com szerint az Egyesült Államokban az idegenforgalmi menedzser 2010 júliusi átlagkeresete 40.750 dollár volt.