Munka leírása egy orvosi asszisztens oktató számára

Az orvosi asszisztens oktatókat a közösségi főiskolák és szakiskolák alkalmazzák, hogy képezzék és felkészítsék a diákokat az orvosi segítségnyújtásra. Mivel az orvosi asszisztensek sokoldalúak (vagyis klinikai vagy adminisztratív kapacitásokban dolgozhatnak), az orvosi asszisztens oktatóknak képesnek kell lenniük a különböző kurzusok tanítására. Emellett formális képzéssel vagy oktatással, valamint minőségi munkatapasztalattal kell rendelkezniük.

$config[code] not found

Foglalkoztatási helyek

Bár vannak olyan lehetőségek, amelyek a főiskolákon vagy az egyetemeken állnak rendelkezésre, az orvosi asszisztens oktatókat leggyakrabban szakképző vagy szakképző iskolák foglalkoztatják. A legtöbb program egy-két évig tart, és igazolást vagy társult diplomát kínál az orvosi segítségnyújtásban. Lehetőségek állnak rendelkezésre az oktatók számára, hogy online tanítsanak.

Munkakövetelmény

Az orvosi tanácsadókra vonatkozó követelmények az iskolától függően eltérőek. Mindazonáltal leggyakrabban hivatalos orvosi asszisztens képzésre van szükség. Ezen túlmenően előnyben részesül a tapasztalat az RMA (regisztrált orvosi asszisztens) vagy a CMA (tanúsított orvosi asszisztens) mellett. Az RN-ek (regisztrált ápolók), az LPN-ek (engedélyezett gyakorlati ápolók) és a szövetséges egészségügyi végzettséggel rendelkező személyek tekinthetők klinikailag kapcsolódó tanfolyamoknak.

felügyeletek

Kereskedelmi vagy szakiskolában az orvosi asszisztens oktatója jelentést tehet az iskolának vagy a programigazgatónak. Amikor egy főiskolán dolgoznak, leggyakrabban egy osztályvezetőnek vagy a kar dékánnak jelentenek be.

Tanfolyamok

Néhány orvosi asszisztens oktató egy-egy kurzus vagy számos kurzus oktatására specializálódott, akár klinikai, akár adminisztratív eljárásokban. Néhány klinikai kurzus az orvosi asszisztens programokban szerepel a flebotomia, a farmakológia, az orvosi terminológia, az anatómia és az élettan. Az orvosi asszisztens programokban tanított adminisztratív osztályok közé tartoznak az orvosi rendelői eljárások, a billentyűzetelés, a számítógépes alkalmazások, az orvosi számlázás és a kódolás, a számvitel és az orvosi átírás.

Tanítási feladatok / feladatok

Osztályi feladataik részeként az orvosi asszisztens oktatóknak egy kurzus-vázlatot és tananyagot kell készíteniük, bemutatniuk az osztálytermi előadásokat és oktatási bemutatókat, elő kell készíteniük a kurzusértékeket (például kvízeket és vizsgákat), és meg kell őrizniük a tanulói / látogatói jelentéseket.

Egyéb kötelezettségek / felelősségek

Az orvosi asszisztens diákok oktatása mellett szükség lehet arra, hogy az oktatók más feladatokat is teljesítsenek. A munkáltatótól függően az orvosi asszisztens oktatók részt vehetnek az iskolai nyitott házakban, részt vehetnek a karok / testületi üléseken, és részt vehetnek az érettségi ünnepségeken. Ha szakmai gyakorlatot vagy külsõ munkát igényel, az oktató értékelheti és felügyelheti a diákokat a munkahelyi képzési tapasztalatokon.