Iskolaszék tagjainak munkaköri leírása

Azok, akik aggódnak a köz- vagy magánoktatással kapcsolatos kérdésekben, fontolóra vehetik az iskolaszék ülését. Azok, akik úgy vélik, hogy az iskola igazgatósága nem foglalkozik az aggodalomra okot adó kérdésekkel, a különböző testületi tagok megválasztására szavazhat, vagy fontolóra vehetik az iskola igazgatótanácsában történő helyet.

Funkció

Az iskola igazgatósága az Ön és a magániskolai rendszerekért felelős nonprofit csoport, a YourDictionary.com szerint. Ezek a tagok három, öt vagy hét megbízott csapatában dolgoznak. Az iskola igazgatója, gondoskodik arról, hogy mind az oktatók, mind az adminisztrátorok elvégezzék munkájukat. Felelősek egy adott iskola előrehaladásának elemzéséért és az iskolai teljesítmény javítását célzó politikák kialakításáért. Az iskolák, amelyek nem teljesítik az iskolaszék által kitűzött célokat, felelősek. Az iskola igazgatósága szintén felelős az iskolai szuperintendens bérbeadásáért és értékeléséért. Az iskola igazgatósága minden ülésen megvizsgálja az iskola költségvetését, és a költségvetésen alapuló politikákat készít. Amikor az iskolai körzetben dolgozók kollektív tárgyalásokat folytatnak, az iskolaszék felelős a tárgyalások irányításáért.

$config[code] not found

Háttér

Az iskola igazgatósági tagjai különböző háttérrel rendelkeznek, amely a nagy iskolák szerint számos egyedi tehetséggel rendelkezik, amelyek különböző problémákat képesek megoldani. Némelyik az oktatási területből származik, míg másoknak nincsenek korábbi tapasztalatai az iskolarendszerben. Néhányan nonprofit szervezeteknél dolgoztak, míg mások csak a profitorientált szektorban dolgoznak.

szakértelem

Az iskolaszéknek hatékony kommunikációs készséggel kell rendelkeznie, és képesnek kell lennie arra, hogy egy csapat részeként dolgozzon. Az iskola testületeinek rendelkezniük kell szervezettel, mivel gyakran egyensúlyba kell hozni az üzleti adminisztrációs feladatokat a politikai döntéshozatallal. A nagy iskolák szerint a tagoknak analitikus készségekkel kell rendelkezniük a bonyolult problémák megértéséhez és megoldásához. Világosan meg kell érteniük az iskola kerületének céljait. A pénzügyi készségek fontosak az iskolaszék ülésein zajló költségvetési egyensúly miatt.

szempontok

Az iskolaszék tagjainak utazniuk kell, hogy részt vegyenek az üléseken, bár a kerületben van. A hivatalos ügyek megvitatásakor az iskolaszék 100% -os átláthatósággal rendelkezik, mivel bárki megfigyelheti az iskolaszék ülését. A tagok nem keresnek jövedelmet az iskola igazgatóságának idejéből, hanem az iskolai rendszerben az oktatás minősége iránti szenvedélyük miatt ülnek a fórumon.

Figyelem

A Nagy Iskolák szerint az iskolaszék tagjai, akik nem tudnak több témára összpontosítani, és az iskola igazgatósági tagjai, akik folyamatosan szétválnak, nem jó jelöltek. Az igazgatótanács üléseire való felkészülés nem hatékony üléshez vezethet. Az iskola igazgatósági tagjai nem tudnak mikrogazdálkodni, és nem szolgálhatnak politikai napirendet.