A termelési vezető munkaköri leírása

A gyártásvezető olyan szakember, aki felügyeli és irányítja a gyártási szervezet teljes gyártási műveletét. Ezek a szakemberek biztosítják a gyártási folyamat során előállított termékek minőségét és jövedelmezőségét.

Munka megnevezése

A termelésvezetőt gyakran nevezik nagy gyártási szervezet vezető termelési tisztviselőjének. E feladat további munkakörei közé tartozik az ipari termelésvezető, a termelési vagy gyártási igazgató alelnöke.

$config[code] not found

szakképesítés

A legtöbb esetben ezek a szakemberek a termelési környezetben szerzett sokéves tapasztalattal rendelkeznek. A legtöbb munkáltató legalább egy főiskolai diplomát követel meg a gyártással kapcsolatos fegyelemben, mint például az ipari technológiában vagy a mérnöki szakban.

Responsiblities

A termelési műveletek irányítása magában foglalja a gyártási személyzet és a gyártási folyamat során használt berendezések koordinálását. Ez magában foglalja a pénzügyi költségvetés kezelését és a minőség- és hatékonyságjavító módszerek kidolgozását. Ezek a szakemberek azt is biztosítják, hogy a felmerülő problémák vagy problémák hatékonyan javuljanak a szervezet kimeneti céljainak elérése érdekében.

Fizetés

A fizetés a foglalkozás függvényében változhat a munkakörtől függően. 2010 júliusa óta a CBSalary országos átlagkeresetet számolt fel 105,919 dollár évente egy fő termelési tisztviselőre és 101.462 dollárt évente egy termelési igazgatóra.

2016 Az ipari termelési vezetők fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az ipari termelési vezetők 2016-ban átlagosan 97,140 dollárt fizettek. Az alacsony termelésben az ipari termelésvezetők 74,670 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 127.590 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban ipari termelési vezetőként 170 600 embert foglalkoztattak.