Mi az anyag-visszaélés megelőző szakember?

Az anyaggal való visszaélés megelőzésével foglalkozó szakember az egészségügyi szakemberként kezeli a kábítószer-használat minden típusának megelőzését, beleértve a nikotint, az alkoholt és az illegális és a vényköteles gyógyszereket. A legtöbb államban igazgatótanácsnak kell lennie.

Etika

A megelőző szakember munkájának bizalmas jellege miatt szigorú etikai követelményeknek kell megfelelnie. Ezek közé tartoznak a megkülönböztetésmentes gyakorlatok, a másokkal szembeni megfelelő viselkedés és a cselekvések integritása.

$config[code] not found

szakképesítés

Jogi szempontból a kábítószer-megelőző szakembernek meg kell felelnie az oktatás, a gyakorlati képzés és a tesztelés együttes követelményeinek. Jellemzők: 50 órányi kapcsolódó képzés és egyéves tapasztalat. A képzés gyakorlati ismeretekkel szolgál egy kábítószer-megelőző program megvalósításáról, és számos kurzusban és egyetemen elérhető szakosított kurzusokon keresztül kínálják őket. A jelöltnek fizetnie kell az alkalmazandó díjakat, és annak az államnak a lakosának kell lennie, amelyben gyakorol.

Munkaköri kötelességek

A kábítószer-megelőző szakember segíti az anyaggal való visszaélés megelőzésének fejlesztését és koordinálását, együttműködik az iskolákkal, közösségi csoportokkal és más ügynökségekkel. Ő is dolgozhat önkéntesekkel és írhat támogatást.

Fizetés

A Karrierépítő honlapja szerint egy kábítószer-megelőző szakember évente legalább 37 000 dollárt kereshet. Az Independent job search weboldal az összehasonlítható fizetési információkat is tartalmazza.