A termelési vegyész munkaköri leírása

A termelési vagy ipari vegyészek általában olyan üzemekben dolgoznak, amelyek kémiai reakciókból előállított termékeket, például gyógyszereket, olajat, kozmetikumokat és műtrágyákat gyártanak. Laboratóriumi kutatásokat végeznek, hogy hatékony módszereket találjanak a termelési folyamatok optimalizálására, a termelés biztonságának és termékminőségének javítására, valamint a környezetszennyezés csökkentésére. A termelési vegyészek munkalehetőségeket is találhatnak a kutatási és fejlesztési létesítményekben.

$config[code] not found

A legfontosabb készségek használata

Az illetékes termelési vegyészek erős gyakorlati laboratóriumi készségekkel rendelkeznek. Például egy késztermék kémiai tulajdonságainak tanulmányozása során képesnek kell lenniük a különböző laboratóriumi berendezések és rendszerek felállítására és működtetésére, amelyek közül sokan technológiai szempontból kifinomult. Kívánatosak a részletekért, mivel a kísérletek során fellépő kis hibák hibás eredményekhez vezethetnek. Az ipari kémiai folyamatok felmérése, a hatékonyság hiányának felderítése és a hatékony megoldások kifejlesztése érdekében a termelési vegyészek az analitikai és komplex problémamegoldó készségeikre támaszkodnak.

A kémiai folyamatok optimalizálása

A termelési vegyészek segítenek előállítani a legköltséghatékonyabb módszereket a termék előállításához. Amikor egy gyógyszergyártó cég új gyógyszert kíván gyártani, a termelési vegyészek vizsgálatokat végezhetnek a nyersanyagok kémiai összetételének meghatározására. Ezt az információt használják annak meghatározására, hogy milyen arányban lehet a nyersanyagokat összekeverni a gyógyszerek hozamának növelése érdekében, miközben a termék minőségét megőrzi. Ha egy kémiai reakció a gyártósor mentén sok időt vesz igénybe, a vegyész szakértelemmel dolgozza fel a megoldást, például megfelelő kémiai katalizátort indukál.

A környezetszennyezés szabályozása

A környezetvédelmi szempontból fenntartható termelési tevékenységek fenntartása érdekében a gyártóüzemek a termelési vegyészekre támaszkodnak. Ha a kőolajgyár mérgező füstöket bocsát ki a környezetbe, a vegyészek együttműködhetnek a kőolajmérnökökkel és a környezeti vegyészekkel, hogy azonosítsák a vegyi anyagokat a mérgező füstök kezelésében. Amikor az üzem vegyi termékeket, például savakat rendel a gyártási folyamatban történő felhasználásra, a termelési vegyészek tesztelik azokat, hogy biztosítsák, hogy megfelelnek az üzem minőségi előírásainak. Egyéb feladatok közé tartozik a vegyipari technikusok felügyelete és képzése, valamint a laboratóriumi készletek beszerzési igényeinek elkészítése.

Megközelítés

A termelési vegyészek felkéréséhez megfelelő tapasztalatra és oktatásra van szükség a munka megszerzéséhez. Számos kémikus elkezdi a kémia főiskolai végzettségét és az ipari környezetben laboratóriumi asszisztensként dolgozik. Ezután az ipari kémia mesterképzésben részesülnek a termelési vegyészek foglalkoztatásához.Az Amerikai Vegyészek Társaságának tagjai hozzáférhetnek a szakmai fejlődéshez szükséges erőforrásokhoz, például az oktatási műhelyekhez. A termelési vegyészek termelési vagy gyártási menedzsment mesterfokozatot folytathatnak ipari termelési vezetőkké.