Paralegal Manager felelőssége

Azok a hivatalok, amelyek több, mint pár paralegalsot foglalkoztatnak, gyakran jelölnek ki egy vezetőt, aki felügyeli a paralegális személyzetet. Ez a paralegal menedzser, gyakran egy paralegal alkalmazott, aki vezetői képességekkel rendelkezik, felelős lehet az általános osztályvezetőségért és az emberi erőforrásokért, valamint a vállalat paralegal programjának általános termelékenységéért és jövedelmezőségéért.

Menedzsment feladatok

A paralegális vezetőnek jó kommunikációs készségre van szüksége, nemcsak a paralegal munkatársakkal való együttműködésre, hanem a paralegálisok és az ügyvédek közötti kapcsolattartásra is. A paralegal vezetője felelős a projektek kijelöléséért, a munkafolyamat koordinálásáért, a számlázás kezeléséért és a napi műveletek felügyeletéért. Felelősek lehetnek az osztály költségvetésének fenntartásáért és előkészítéséért.

$config[code] not found

Humánerőforrás-felelősség

A Paralegal menedzserek egy emberi erőforrást is betöltenek. Felelősek az új paralegálok felvételéért, bérbeadásáért és képzéséért. Elvégezhetik a munkavállalók értékelését és a fizetések felülvizsgálatát, a személyzeti vagy fegyelmi kérdések megoldását, valamint a vállalati politika vagy a munkaügyi törvények betartását. Emellett a paralegal vezetők folyamatos képzést és szakmai fejlődést biztosítanak a személyzet számára.

Termelékenység és jövedelmezőségi kötelezettségek

Számos paralegal vezető vesz részt a cég hosszú távú tervezésében. Lehet, hogy együttműködnek az ügyvédrel és más személyzettel a célok és az éves költségvetések meghatározásához. Ez magában foglalhatja a paralegal osztály jövedelmezőségének elemzését, a paralegal alkalmazottak használatának előmozdítását, valamint a személyzet hatékony és eredményes felhasználásának módjait.

Háttér tapasztalat

Sok paralegal vezetői pozíciót töltenek be a paralegal munkatársak, akik vezetői potenciállal rendelkeznek. A Nemzetközi Paralegal Menedzsment Szövetség azt javasolja, hogy sok paralegals már rendelkezik a paralegal vezetői szerephez szükséges vezetői készségekkel. Ők rendelkeznek a szükséges paralegal tapasztalattal, oktatással és tanúsítással. Tapasztaltak az adatok gyűjtésével, az információk szervezésével és a jelentések készítésével.