Az aláírási kezelő munkaköri leírása

A biztosítékkezelő számos iparágban dolgozhat. Ide tartoznak az ingatlanok, az egészségügy, a biztosítás és a befektetések. A megbízáskezelő felelős az ügyfelek által a szervezet által nyújtott szolgáltatások iránti kérelmek felülvizsgálatáért, valamint a potenciális és meglévő ügyfelek által a vállalat számára jelentett pénzügyi kockázat mértékének átvilágításáért. A jegyzési igazgatónak teljes körű ismeretekkel kell rendelkeznie az iparágról, amelyben dolgozik, és ismernie kell az iparágára vonatkozó fogalmakat és elveket is. A jegyzési igazgató felügyeli a megbízóit egy osztályban, és általában felelős a szervezet felső vezetésének.

$config[code] not found

Oktatás

A megbízáskezelőnek legalább egy főiskolai diplomát kell vállalnia az üzleti ügyintézés, a biztosításmatematikai tudomány, a pénzügy, az üzleti jog vagy a számvitel területén. A legtöbb munkáltató előnyben részesíti az üzleti ügyintézés vagy a számvitel mesterképzését. Legalább hét éves tapasztalatra van szüksége. A tanúsítás megszerzése vagy szakmai testület tagja, az alkalmazott iparágtól függően, további előny. Néhány olyan szervezet, amely tanúsítványt nyújt a biztosítási vezetők számára, az Amerikai Intézet a Chartered Property Casualty Underwriters és az American Insurance Institute of America.

felelősségek és kötelességek

A megbízáskezelő elsősorban a vezetőség, a támogatás és a tanácsadás biztosításáért felelős. Felelős annak biztosításáért, hogy a biztosítási csapat megfeleljen a szervezet céljainak, célkitűzéseinek és szabványainak, hogy megfeleljen a vevői elégedettségnek és a határidőknek. Ezt a jegyzési csapat iránymutatásainak értelmezésével és végrehajtásával végzi. A jegyzési igazgató értékeli az ügyfél által a vállalatnak jelentett kockázatot. Különböző kockázatértékelési szoftvereket használ a különböző személyek és csoportok kockázatértékelésének rendszeres elvégzésére. Ő is felelős a különböző ügyfelek igényeinek megfelelő szakpolitikai csomagok kidolgozásáért, miközben fenntartja a vállalat jövedelmezőségét.

Kívánatos tulajdonságok

A jegyzési kezelőnek kreatívnak kell lennie. Képesnek kell lennie a gyors döntések meghozatalára és jó megítélési készségekkel és analitikai készségekkel. Kiváló verbális és írásos kommunikációs készségekkel és erős tárgyalási képességekkel kell rendelkeznie.

Munkakörülmények

A jegyzési vezető nyugodt környezetben dolgozik, legtöbbször egy íróasztal mögötti irodában. Sok időt tölt a számítógépen vagy a telefonon. Szórakozik és találkozik meglévő és potenciális ügyfelekkel. Az ingatlan- és ingatlaniparban dolgozó biztosítási vezetőknek időről időre el kell hagyniuk irodáikat, hogy megtekinthessék és értékelhessék az oldalakat. A megbízáskezelők munkájuk során nagyszámú emberrel érintkeznek.

Kártérítés

100 kép a kaleff-tól a Fotolia.com-tól

A fizetés varázsló szerint egy jegyzési igazgató évente átlagosan 112.564 dolláros fizetést kap. Fontos azonban megjegyezni, hogy a fizetések a helyszíntől, az iparágtól és a menedzser által működtetett szervezettől függően eltérőek.