A Trust Accountants munkaköri leírása

A bizalom olyan jogi megállapodás, amelyben egy szakértő kezeli a bizalmi kedvezményezett vagy a megbízott eszközeit. A bizalmi könyvelő feljegyzi a bizalmi ügyleteket és készít pénzügyi kimutatásokat, amelyek megfelelnek a bizalmi megállapodásoknak, a szabályozási irányelveknek, az iparági gyakorlatnak és a számviteli elveknek. Ez a szakember általában bachelor vagy magasabb számviteli, pénzügyi, befektetési vagy adójogi képzettséggel rendelkezik, és lehet hiteles könyvelő (CPA).

$config[code] not found

Funkció

A bizalmi könyvelő rögzíti a bizalmi pénzbevételeket és kifizetéseket, és rendszeresen elkészíti a „tisztességes” és teljes pénzügyi kimutatásokat, amelyek megfelelnek az általánosan elfogadott számviteli elveknek, a bizalmi törvényeknek, a szabályozási követelményeknek és az iparági gyakorlatoknak. („Tisztességes”: a számviteli terminológia helyes és objektív.) A teljes bizalmi nyilvántartás négy pénzügyi kimutatást tartalmaz: a pénzügyi helyzetre vonatkozó kimutatást vagy a mérleget; eredménykimutatás; a cash flow kimutatását; és a megbízott igazságszolgáltatásáról szóló nyilatkozat. A bizalmi pénzügyi szakember azt is biztosítja, hogy a bizalom pénzügyi nyilvántartási folyamatai megfelelőek és „hatékonyak” - azaz funkcionálisak.

Jellemzők

A bizalmi könyvelő kompenzációs szintje a bizalom nagyságától, a kedvezményezettek számától, az akadémiai képzésektől, a tapasztalatoktól és az iparágtól függ. A bizalmi számviteli tisztviselők éves átlagos bérköltsége 2008-ban 32 510 dollár volt, az első 10 százalék pedig több, mint $ 49,260, az alsó 10 százalék pedig kevesebb, mint 20 950 dollár, a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint. A szakértelemmel rendelkező bizalmi könyvelő, mint például a CPA vagy a bérelt pénzügyi elemző, többet szerzett az átlagos szakemberektől. Ezeknek a szakembereknek az éves átlagkeresete 2008-ban 59.430 dollár volt, az alsó 10 százalék kevesebb, mint 36 720 dollárt keresett, és az első 10 százalék több, mint 102.380 dollárt keresett.

típusai

A bizalmi könyvelő lehet CPA, aki egy közbeszerzési cégnél dolgozik, vagy aki számviteli vagy könyvvizsgálati szolgáltatásokat nyújt egy bizalmi banknak vagy ügyvédi irodának. Egy bizalmi könyvelő is működhet egy kormányzati hivatalban, mint például a Federal Reserve vagy az Securities and Exchange Commission (SEC). Ez a szakértő tanácsot adhat a megbízottnak az adómegtakarítási stratégiákról, vagy készíthet el a számviteli szabályoknak megfelelő bizalmi pénzügyi kimutatásokat.

Időkeret

A bizalmi könyvelőnek általában 40 órás munkanapja van, de időnként hosszabb munkaidőt is igénybe vehet, hogy segítsen a bizalmi havi záró eljárásokban és szabályozási bejelentésekben, mint például a SEC és a Internal Revenue Service bejelentések.

Földrajz

A bizalmi könyvelő általában egy városban vagy a külvárosban él, de rendszeresen utazhat, hogy találkozzon a megbízottokkal. Például egy New Jersey-i székhelyű megbízott látogathat egy bizalmi kedvezményezettnél Colorado Springsben, a Colo-ban.