Ingatlan tanácsadói munka leírása

Azok a fogyasztók, akik kereskedelmi vagy lakóingatlanokat vásárolnak, jellemzően szakember ismerete és irányítása szükségesek. A szolgáltatást egy ingatlan tanácsadó biztosítja. Az Egyesült Államokban lévő ingatlan-tanácsadó 2010 júliusától a PayScale szerint évente 30.373 és 62.094 dollár között jut.

Munkaköri kötelességek

$config[code] not found BananaStock / BananaStock / Getty Images

Az ingatlan tanácsadó fő feladata, hogy megbízható tanácsokat adjon a potenciális vásárlóknak. A legjobb fényben kell bemutatnia az ingatlanokat az értékesítés előmozdítása és az egyes ügyfelek igényeinek megfelelő pénzügyi tanácsadás biztosítása érdekében. Munkája megköveteli a helyi demográfiai és gazdasági tendenciák ismeretét, hogy ügyfeleit integritással és bizalmukkal segítse.

Ügyességi követelmények

Jupiterimages / Pixland / Getty Images

A kommunikációs és tárgyalási készségek elengedhetetlenek e pozícióhoz. A matematikai értelmezésre szükség van a befizetések és a kamatlábak kiszámításához, valamint a jelzáloghitelek összehasonlításához. Az ingatlanjogok ismerete és alkalmazásuk szükséges.

Előnyben részesített háttér

Chad Baker / Jason Reed / Ryan McVay / Photodisc / Getty Images

Ehhez a pozícióhoz az ingatlan, az üzleti ügyintézés, a számvitel vagy a kapcsolódó szakterület főiskolai végzettsége szükséges. Kívánatos a lízing, az ingatlankezelés vagy az ingatlanértékesítés terén szerzett tapasztalatok. Előnyösek az interperszonális kommunikáció bizonyított képességei.