A Lean Manager munkaköri leírása

A lean gyártás a vállalkozások hatékonyabbá és eredményesebbé tételének folyamata, ha az alkalmazottak egyre okosabban dolgoznak. Ez a folyamat magában foglalja a munkahelyek rendezett megőrzését, a termékek építésének minőségének maximalizálását, a felesleges leltár megszüntetését és a LeanTransformation.com szerint egyszerűsítést. A lean gyártás végső célja a munkavállalók termelékenységének növelése és a munkavállalók boldogságának növelése azáltal, hogy csökkenti az alkalmazottak által végzett munka mennyiségét. A vállalkozások lean menedzsert bérelnek, hogy felügyeljék a sovány átalakítási folyamatot.

$config[code] not found

Gyártás átalakítása

Az ipari termelési vezetők gyakran olyan rendszereket valósítanak meg, mint a lean management. A lean menedzser megvizsgálja az adott vállalat mindennapi folyamatait. Ezután konzultációt és képzést biztosít az alkalmazottaknak, bizonyos elveket alkalmazva. Ez a felső vezetéssel való ötletbörze útján történik. A lean menedzser ezután gondoskodik arról, hogy az alkalmazottak kövessék a lean rendszert, és szükség esetén továbbra is oktatja az alkalmazottakat.

Iroda és gyár

Az idő az iroda és a termelési létesítmény között oszlik meg. A lean menedzsereknek időt kell tervezniük a lean gyártás alapelveinek hatékony megvalósítására, és időzítésre is szükségük van más vezetőkkel. Ugyanakkor az ipari termelési létesítményben is jelentős időt töltenek, ahol a lean menedzser az ipari folyamatokat figyelemmel kíséri és képzést is biztosít. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az ipari termelési vezetők egyharmada hetente legalább 50 órát dolgozik.

Gyártási tapasztalat

A legtöbb lean vezetőnek szüksége van a gyártási tapasztalatokra. A menedzsment folyamatokat, például a lean menedzsmentet alkalmazó vállalatok valószínűleg olyan rendszereket is használnak, mint a Six Sigma, a Just-in-Time, a Demand Flow és a Visual Management. Tehát azok a menedzserek, akiknek korábbi tapasztalataik sikeresen végrehajtják ezeket a rendszereket, a legvalószínűbbek lesznek. A kommunikációs készségek és a prezentációs készségek szintén fontosak, ha a lean menedzser képzést és mentorálást nyújt az alkalmazottak számára.

Csökkenő termelés

A BLS szerint az ipari termelési vezetők szükségessége 2022-re várhatóan 2 százalékkal csökken. Ezt a csökkenést a feldolgozóipar általános csökkenése hajtja végre a kiszervezés és a nemzetközi verseny miatt. Az ipari termelési vezetők igénye azonban nem csökken annyira, mert a vezetői készségek nem könnyen automatizálhatók.

Kereset

A BLS szerint az ipari termelési vezetők medián éves fizetése 2012-ben 89.190 dollár volt. A legmagasabb 10 százalék több mint 150 020 dollárt szerzett, míg a legalacsonyabb 10 százalék kevesebb, mint $ 54,250. A legmagasabb fizetett ipari termelési vezetők a vegyiparban voltak.

2016 Az ipari termelési vezetők fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az ipari termelési vezetők 2016-ban átlagosan 97,140 dollárt fizettek. Az alacsony termelésben az ipari termelésvezetők 74,670 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 127.590 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban ipari termelési vezetőként 170 600 embert foglalkoztattak.