A Paralegal Manager munkaköri leírása

A Nemzetközi Paralegal Menedzsment Szövetség (IPMA) a paralegal menedzsment szakemberek vezető hatósága. A tagság fő követelménye a paralegal menedzser definíciójaként megduplázható: az egyik feladata legalább egy paralegal felügyelete. „A Paralegal menedzserei különböző pozíciókkal rendelkezhetnek, mint például a munkafelügyelő (a számlázási idő) a teljes munkaidős adminisztratív vagy igazgatói pozícióba. A vezetők ügyvédi irodákból, házon belüli jogi osztályokból és kormányzati szervekből származnak ”- mondta Chere Estrin alapító tagja.

$config[code] not found

Oktatás

A LinkedIn 2010 májusában folytatott keresése a paralegal vezetők profiljait különböző fokozatokban találta. Ezek közé tartoztak az amerikai tanulmányok, a büntető igazságszolgáltatás, az angol, a kormány és a politika, a politikai tudomány és a pszichológia főiskolai végzettsége; és a jogi adminisztráció, a menedzsment és a pénzügyek, valamint a politikai tudományok mesterképzése. Számos paralegal menedzser is volt a paralegal tanúsítványokkal.

Tapasztalat

Sok paralegal vezetője paralegálisként kezdte pályafutását. Az egyik példa Brad Baber, az egyik paralegális vezető, akit megkérdeztek a 2004-es cikkben, a „Paralegals a Top-on” címmel. később elfogadta a paralegal felvételi és képzési koordinátor pozícióját. 2001-ben elfogadott egy paralegal vezetői pozíciót egy nagy Atlanta-alapú ügyvédi irodában. „Több mint 90 emberért vagyok felelős, amely többnyire paralegals, néhány projekt asszisztens, néhány szakember és a peres technológiai osztály,” mondta 2004-ben.

Egy másik példa az Annette Schlaf, aki ugyanazzal a 2004-es cikkgel foglalkozott. Schlaf 1985-ben kezdte el egy nagy Houston-i ügyvédi irodával a paralegal karrierjét. Tíz évvel később a paralegal menedzser asszisztense lett a cégnél, és két évvel később vállalta a cég paralegal vezetőjének szerepét. A LinkedIn profilja azt tükrözi, hogy 2006-ban a paralegal vezetői pozíciót tartotta. Ezután két különböző Texas-alapú ügyvédi iroda ügyvezetője volt.

Fizetés

A Paralegal menedzsereinek három álláshirdetése 2010 májusában, mind az Indeed.com-ról, azt jelezte, hogy a bostoni paralegal menedzser évente 80 000 és 100 000 dollár között kereshet. Ez egy nagy ügyvédi iroda vezetői és egy nagy ügyvédi iroda irodavezetője között van, amint azt a Robert Half Legal által kiadott 2010-es fizetési útmutató tartalmazza. Ez akkor helyénvaló, ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy egy paralegális vezetőnek lehet hibrid munkája, része paralegal és részleg irodavezető.

feladatai

Egyes paralegal vezetők felelősek saját ügyeikért, a felügyeletük alatt álló paralegálok által nyújtott szolgáltatások általános felügyeletén túl. Mások csak a felügyelete alatt álló paralegalsok kezeléséért és adminisztrációjáért felelősek. A menedzsment és az adminisztrációs feladatok olyan alapvető kategóriákba tartoznak, mint a személyzeti adminisztráció, a politika és az eljárások, a technológia és a pénzügyi irányítás.

Feladatok

A paralegális vezető feladatai közé tartozik az új paralegálok felvétele, felvétele és kiképzése; fegyelmi intézkedések, tanácsadás és megszüntetések végzése; jogi továbbképzés biztosítása, támogatása és ösztönzése; projektek hozzárendelése paralegálisokhoz; a paralegal munkafolyamat koordinálása; és a számlázható és nem számlázható paralegal órák ellenőrzése. Ide tartoznak a pénzügyi és statisztikai jelentések elkészítése is; a fizetések felülvizsgálatában és teljesítményértékelésében való részvétel; a paralegálisok hatékony és optimális kihasználásának elősegítése; a paralegális fizetések és a számlázási ráták meghatározása; egyéb adminisztratív feladatok ellátása.