Mi a dokumentumvezérlő szerepe?

Az adatbázis-kezelő, adminisztratív és minőségbiztosítási feladatok egyenlő részeinek végrehajtásával a dokumentumvezérlő szervezett dokumentumcserét biztosít munkatársaival, ügyfeleivel vagy szállítóival. A világ minden táján működő cégeknek dokumentumok ellenőrzése szükséges, és néhányan meglehetősen jól fizetnek.

feladatai

A dokumentumvezérlő dokumentumokat küld, fogad, terjeszt és követ. Ellenőrzi a pontosságot és rögzíti a dokumentumokról és azok tárolásáról szóló adatokat.Attól függően, hogy melyik cégnél dolgozik, a dokumentumvezérlő figyelemmel kíséri a határidőket, az ellenőrzési információkat, a kutatási és válaszadási kérdéseket, jelentéseket hozhat létre, és hozzájárulhat a projekt- vagy szervezeti ülésekhez.

$config[code] not found

szakképesítés

Julia Lami billentyűzetképe a Fotolia.com-tól

Erős számítógépes ismeretek, az irodai szoftverekkel kapcsolatos tapasztalatok és az adatbázisok, a műszaki dokumentumok és a rajzok ismerete elengedhetetlen e fontos pozícióhoz. Ugyanígy fontos a részletekre való figyelem, a prioritások meghatározásának képessége, a rugalmasság és a szervezeti készségek. Bizonyos fokozatra van szükség.

Munkával való elégedettség

Paolo Frangiolli fiatal szép üzletasszony képe a Fotolia.com-tól

Ez ideális feladat egy aprólékos személynek, aki kihívást és gyors tempójú környezetet élvez. A munkaterhelés azonban hatalmas lehet. A folyamatos megszakítások gyakoriak, és az új ügyfelek új eljárásokat igényelnek.

Fizetés

A PayScale honlapja szerint az Egyesült Államokban a dokumentumkezelő szakember 2010-től körülbelül 14 USD-tól 20 dollárig terjed, vagy évente körülbelül 32 000-től 48 000-ig.

Munkaadók

Buisri, a Fotolia.com építési képe

A mérnöki tervezés, az orvostechnikai eszközök, a gyártás, az olaj és a gáz, valamint az építőipari cégek dokumentumkezelőket igényelnek.