Előnyök és hátrányok a légiutas-kísérőnek

A légiutas-kísérőket a légitársaságok alkalmazzák olyan feladatok ellátására, mint a repülés előtti biztonsági demonstrációk, biztonsági ellenőrzések elvégzése, az ügyfelek igényeinek kielégítése és a biztonsági előírások betartása. Bár a légiutas-kísérő munkáját gyakran elbűvölő foglalkozásként ábrázolják, a munkához mind az előnyök, mind a hátrányok vannak. A bizonytalan órák, a sok utazás és a nem meghatározott rutin néhány álom munkát jelent és mások számára nem alkalmas. Végezzen el egy kis kutatást, mielőtt benyújtaná a pályázatot, hogy biztosítsa az Ön számára megfelelő karriert.

$config[code] not found

Utazás

Az egyik legnagyobb látnivaló az életnek, mint egy légiutas-kísérő, az utazási lehetőség. Ez a különböző légitársaságok között változik attól függően, hogy a célállomások mennyire repülnek, és a légitársaság mérete. A nagy légi járművek, mint például az amerikai vagy a delta-i járatokat ellátó légiutas-kísérők elvárhatják, hogy nemzetközi úton repülhessenek a külföldi országokban, és szabadon felfedezhessék őket. A kisebb regionális légitársaságok, mint például a Comair vagy az ASA, kevesebb lehetőséget kínálnak erre a célra, mivel az általuk lefedett célállomások miatt. Azonban egy kisebb légitársaságnál történő munka kezdetén a nagyobb légitársaságok keresni tudják a készségeket és a tapasztalatokat, és javíthatja esélyeit a jövőben a választott légitársasággal való munka biztosítására.

Nem választható órák

A légiutas-kísérő életében nincs szabványos munkanap. A légiutas-kísérők késő este indulhatnak, vagy nagyon korán reggel, hogy tükrözzék a repülési időket. A munka egy része magában foglalja a „hívás” vagy „készenléti állapot” megadását is, ahol egy nap vagy éjszaka folyamán bármikor be lehet hívni a munkát. Azok számára, akik több napot szeretnek otthonról eltölteni, és több munkanapmentes napot tölthetnek, a légiutas-kísérő munkája lehet az Ön számára. Nem megfelelő munka azok számára, akik egy meghatározott rutint szeretnek a megerősített munkaidővel.

Munkakörnyezet

A légiutas-kísérőknek sokféle munkakörnyezetben kell dolgozniuk. A szerepvállalás egy bizonyos fokú felelősséggel és nyomással jár. A légiutas-kísérők vészhelyzetben az első híváspont, amely bármi lehet egy rendkívül ideges utas, egy biztonsági probléma a repülőgép fedélzetén vagy az elsősegély-forgatókönyv. Azok, akik nyomás alatt dolgoznak, és mint két nap, hogy ugyanazok legyenek, a munkahelyi szerepben is élvezni fogják.

Repülési előnyök

Vannak olyan jutalmak, amelyek járattársaként dolgoznak, bár ezek a légitársaságok különbözőek. Számos légitársaságnál szokásos az ingyenes légi utazás készenléti járatokon vagy erősen támogatott repülőjegyeken. Emellett a család és a barátok kedvezmények, a fizetett szabadság napok és az egészségügyi ellátások gyakran a munkavállaló foglalkoztatási feltételeinek részét képezik.