Gyártási termelési koordinátor munkaköri leírása

A gyártási termelési koordinátor annak biztosítására törekszik, hogy a termelési menetrendek teljesüljenek, és a szállítmányokat az ügyfeleknek időben elvégezzék. A koordinátor a tervezéssel, a beszerzéssel, a gyártással és a szállítással foglalkozik, hogy felgyorsítsa a terméket a gyártási szervezeten keresztül.

Feladatok

A termelési koordinátor meghatározza a munkatervet az ügyfél megrendelései és a nyersanyagok és a termelési kapacitás alapján. A koordinátorok a beszerzéssel dolgoznak annak biztosítása érdekében, hogy a gyártási anyagok rendelkezésre álljanak, és szükség esetén módosítsák a menetrendet.

$config[code] not found

szakképesítés

A munkáltatók megkövetelik, hogy a gyártási termelési koordinátornak legyen tapasztalata az iparágban és az ellátási lánc menedzsment ismereteiben. A termelési koordinátorok a termelésből vagy a készletnyilvántartásból származó pozícióba léphetnek.

szakértelem

A termelési koordinátorokat meg kell szervezni és az időgazdálkodást gyakorolni kell a termelési ütemezés tetejére. A koordinátornak jó kommunikációs készséggel kell rendelkeznie a szervezet különböző szervezeti egységeivel való együttműködéshez.

Fizetés

A PayScale-felmérés szerint egy termelési koordinátor fizetése 2010 júliusától 34,832 és 51,704 dollár között van. A termelési koordinátor fizetése az üzletág iparától és helyétől függ.

Ipar

A gyártási termelési koordinátorok bármilyen típusú feldolgozóiparban dolgozhatnak, mint például az elektronika vagy az autóipar. A termelési koordinátoroknak ismerniük kell az iparágban alkalmazott termelési módszereket, anyagokat és végtermékeket.