Telemetria technikus munkaköri leírása

Ha növekvő területen karriert keres, fontolja meg, hogy telemetrikus technikus legyen. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kardiovaszkuláris és érrendszeri technikusok és technikusok, köztük a telemetria-technikusok munkahelyei 2020-ra 29 százalékkal nőnek. hogy segítsen diagnosztizálni az olyan orvosi állapotokat, mint a szívbetegségek.

$config[code] not found

feladatai

A telemetria-technikusok elektrokardiogramot vagy EKG-t használó betegek szívvizsgálatait végzik, hogy felfedezzék az olyan egészségügyi problémákat, mint a tumorok és a vérrögök. Ők is felkészítik a betegeket a vizsgákra azáltal, hogy megvesztik a kórtörténetüket, megtartják a képalkotó berendezéseket, és megvitatják az eredményeket orvosokkal és más egészségügyi személyzettel. A telemetria-technikusok stresszteszteket is végeznek azáltal, hogy EKG-t csatolnak a betegekhez, és figyelemmel kísérik a szívfrekvenciát, míg a betegek futópadon járnak. Az egészségügyi központ vagy a kórház méretétől függően felügyelhetik és képezhetik más technikusokat és támogató személyzetet is.

Oktatás

Bár a legtöbb telemetria-technikus a munkahelyi képzésben részesül, a radiológiai technológia vagy a főiskolai vagy technikai iskola szoptatói vagy főiskolai programját is teljesítik. A tanfolyamok közé tartozik az anatómia és az orvosi terminológia. Azt is megtanulják, hogyan kell rögzíteni az elektrokardiogramokat, ami egy ultrahang gép, amelyet a szív szelepeinek, edényeinek és kamráinak vizsgálatára használnak. A technikusok gyakorlati tapasztalatokat kapnak egy kórházi vagy orvosi rendelő szakmai technikusának felügyelete alatt. Számos technikus tanúsítvánnyal rendelkezik a területen, hogy kiemelkedjen a tömegből, és több munkáltatót vonz. A tanúsításhoz a technikusoknak akkreditált programot kell kitölteniük, vizsga kell lenniük, és folytatniuk kell a továbbképzési osztályokat.

szakértelem

Mivel a telemetria-technikusok számos orvosi eszközt kezelnek, például a szívmegfigyelő egységeket, a szívritmus-szabályozót és az implantátumokat, technikai hozzáértésnek kell lenniük. A jó kommunikációs készségek különösen fontosak a betegekkel és az orvosi személyzettel való kölcsönhatásban. Mivel az egészségügyi intézményben résztvevő egyes betegek fájdalmat szenvednek, a technikusoknak jó interperszonális készségekkel kell rendelkezniük ahhoz, hogy a betegek együttműködhessenek az orvosi eljárásokkal.

Munkakörnyezet

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kardiovaszkuláris és érrendszeri technikusok és technikusok 74 százaléka 2012-ben dolgozott kórházakban. Ugyanakkor a klinikákon, az orvosi rendelőknél, az orvosi laboratóriumoknál és a járóbeteg-ellátó központokban is dolgoznak. A telemetria-technikusok hosszú ideig dolgoznak, beleértve az éjszakát, estéket és a hétvégéket. Hosszú ideig meg kell állniuk a lábukon, és a tesztek elvégzése előtt meg kell emelniük a fogyatékkal élő betegeket.