HR-gyakorlók munkaköri leírása

HR vagy emberi erőforrások, a szakemberek a vállalatok és a kisvállalkozások szemei ​​és fülei. Egyesek egy területre specializálódnak, míg mások több funkciót végeznek. Ezek a szakemberek a munkavállalók átlagos kompenzációs csomagjait kutatják, és interjúk során megkérdezéssel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel a legjobban képzett pályázók leküzdésére. Ha Önnek interperszonális és döntéshozatali készségei vannak, a HR-szakember lehet a tökéletes karriered az Ön számára.

$config[code] not found

Bérlés

A HR-szakemberek álláshirdetéseket helyeznek el az újságokban, az interneten és a munkaközvetítő cégeken keresztül. Ezután kiválasztják az interjúk jelöltjeit, megvizsgálják készségeiket és tapasztalataikat, és bérlik őket. HR-szakemberként kiválaszthatja a kábítószer vagy a kábítószer-visszaélés kérelmezőit. Miután felvették, segítséget nyújtanak nekik a szükséges papírmunka elkészítésében: I-9s, hogy megmutassák, hogy jogszerűen dolgozhatnak az Egyesült Államokban, és a W-4 formanyomtatványokat az ellenőrzésekből levonandó összegek meghatározására.

Orientáció és képzés

Számos HR szakember felelős a munkavállalói tájékozódásért, amely magában foglalja a vezetőknek történő bemutatást, bemutatva, hogy hol érhetők el a készletek, vagy másolatokat készítenek, és a vállalati eljárásokról tájékoztassák őket. HR-szakemberként olyan képzési kézikönyveket írhat, amelyek a vállalati politikákat a ruházati kódok, a beteg- és pihenőnapok és a megfelelő viselkedés vonatkozásában fedik le. A szexuális zaklatással és az eltérő etnikai hátterű érzékenységgel kapcsolatos vállalati képzési programokat is szervezhet. A HR-szakemberek másik fő feladata a menedzserek és az értékesítési képviselők helyszíni képzésének ütemezése.

Munkaügyi kapcsolatok

Egyes HR-szakemberek részt vesznek a munkaügyi kapcsolatokban, beleértve az egészségügyi ellátások kiválasztását, a munkavállalók 401k-os nyugdíjrendszereit, a munkaszerződések és a szakszervezetek munkaszerződésének tárgyalását, valamint a munkavállalók közötti viták közvetítését. HR-szakemberként olyan előnyprogramokat választhat, amelyek mind a munkavállalók igényeit kielégítik, mind pedig a vállalat pénzét megmentik.

Munkaidő

A legtöbb HR-szakember a nap folyamán - hétfőtől péntekig - munkáltatói irodában dolgozik. Szintén utazhat munkahelyi vásárokra vagy főiskolai elhelyezési irodákba, hogy megkérdezze és felvegye a munkavállalókat. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint tizenhét százaléka kereső cégeknél, foglalkoztatási irodáknál és egyéb foglalkoztatási szolgálatoknál dolgozik, mivel a 21. században egyre több HR funkciót szállítanak.

Oktatás és képzés

A középiskolai végzettség bizonyos HR-szakember-helyzetekben részesülhet, de a szakemberek többsége főiskolai végzettséggel rendelkezik az emberi erőforrásokban vagy az üzleti életben. A képzést általában egy tapasztalt HR menedzser vagy igazgató végezheti. Ezen a területen is tapasztalatokat szerezhet a HR vezetők segítésével, amikor főiskolai vagy nyári szünetben tartózkodik.

Átlagos fizetés és munkakörnyezet

A BLS szerint a HR szakemberek átlagosan 59180 dollárt fizettek évente május 2016-tól. Az első 10 százalék évente több mint 101,420 dollárt ért el. Ha a HR menedzsmenthez jut, átlagosan évi 120 210 dollárt kereshet, és több mint $ 193,550-t kaphat, ha a nyereség 10% -a közé esik. A BLS arról számol be, hogy a HR szakemberek számára a munkahelyek száma 2014 és 2024 között várhatóan 5 százalékkal nő, ami minden munkahely esetében átlagos.