Az átlagbér a belépő szintű számítógépes hálózatban

Az IT-ben való munka sok ember számára vonzó karrierlehetőség. Ha szereted a technológiát, és van egy analitikus elme és a vágy, hogy szerves részek legyenek minden üzletben, akkor a számítógépes hálózatokban való munka helyes lehet az Ön számára. Míg az IT-munkahelyek általában jól fizetnek, a belépő szintű számítógépes hálózati fizetés gyakran magasabb, mint az átlag. Ha van szüksége a szükséges oktatásra és a nagyobb felelősséggel rendelkező magasabb fizető pozíciók iránti vágy, fontolja meg a pályafutást ezen a területen.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A legegyszerűbb értelemben a számítógépes hálózati rendszergazdák felelősek a vállalati számítógépes hálózatok telepítéséért és támogatásáért. Ez magában foglalja a helyi és széles körű hálózatok, az intranet rendszerek, a hálózati szegmensek és az összes olyan kommunikációs rendszert támogató rendszer létrehozását, amely mind a belső, mind a külső kommunikációt támogatja.

A belépési szinten a rendszer és a rendszergazdák elsősorban a hardver és a szoftver telepítéséért, a hibaelhárításért és a karbantartás és a frissítések végrehajtásáért felelősek. Ön is felelős lehet a leltár dokumentálásáért és karbantartásáért, a biztonsági mentések kezeléséért és a hálózat biztonságának felügyeletéért. A szervezettől függően Ön egy olyan csapat része lehet, vagy teljesen felelősséggel tartozik, hogy új berendezéseket kutasson és vásároljon, vagy a meglévő berendezéseken a gyártókkal dolgozik.

Oktatási követelmények

A számítógépes hálózatokban a belépő szintű pozíciók általában legalább egy főiskolai diplomát igényelnek, lehetőleg számítástechnikai vagy informatikai területen. Számítógépes mérnöki vagy villamosmérnöki munka is elfogadható a legtöbb munkáltató számára. A hálózatépítés és a cég által használt speciális termékek tanúsítása a legtöbb munkahely követelménye. A Cisco és a Microsoft tanúsítványai mellett a CompTIA által kínált, sem a CompTIA által kínált semleges tanúsítványok, mint például a CompTIA A +, a Network + és a Security + tanúsítványok. Ezek a tanúsítványok nem helyettesítik a főiskolai diplomát, de bejuthatnak bizonyos tapasztalatokra belépő szintű pozícióban.

Ipar

Számítógépes hálózati szakemberek különböző iparágakban dolgoznak. Csak 20 százalékkal dolgozik számítógépes rendszerek tervezésében és kapcsolódó szolgáltatásokban. Például sok adatközpont és felhőszolgáltató bérel hálózati rendszergazdákat. A fennmaradó 80 százalék különböző iparágakban működik, köztük az egészségügyi ellátás, a pénzügyi szolgáltatások, az oktatás, a kormányzati és a magánvállalkozások. Jellemzően, egy belépő szintű számítógépes hálózati mérnök egy nagyobb csapat részeként dolgozik, beleértve a technikusokat, az adatbázis-adminisztrátorokat, a vezetőket és a rendszer-építészeket. A legtöbb munkaidő teljes, de nem feltétlenül munkaidőben történik, mivel egyes vállalkozások, különösen a pénzügyi és egészségügyi szolgáltatások területén, informatikai rendszereik 24 órás felügyeletét és karbantartását igénylik.

Év tapasztalat és fizetés

A PayScale adatai szerint az átlagos belépő szintű hálózati rendszergazdai fizetés 52,939 dollár. Egyes rendszergazdák jutalékokat és bónuszokat is keresnek, vagy nyereségmegosztási lehetőségeik vannak, amelyek átlagosan körülbelül 3000 dollárt tesznek ki éves jövedelmüknek.

A számítástechnikai hálózat olyan terület, ahol évek tapasztalata magasabb fizetést jelent. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának statisztikái szerint a számítógépes hálózatok / rendszergazdák átlagos fizetése körülbelül 81 000 dollár, ami azt jelenti, hogy a fele többet keres, a fele pedig kevesebbet keres. A tetején a magas keresők 10 százaléka évente több mint 130 000 dollárt hoz.

Munka növekedési trend

Mivel a technológiai szakértők iránti kereslet - különösen a mobil tapasztalattal rendelkező - magas, a Munkaügyi Statisztikai Hivatal úgy véli, hogy a rendszerek és a hálózatkezelők iránti kereslet 2026-ra átlagosan 6 százalékkal növekszik, körülbelül olyan gyorsan, mint minden más foglalkozás. A felhőszolgáltatások növekedése azonban hatással lehet az iparág növekedésére, mivel növeli a rendszergazdák termelékenységét, ezáltal csökkentve a nagy csapatok iránti igényt. Az egészségügyi ellátás és az informatikai menedzsment szolgáltatásokat használó vállalatok növekedése ugyanakkor valószínűleg növeli a munkahelyek elérhetőségét ezen ágazatokban.