A bevételi könyvvizsgáló munkaköri leírása

A szóellenőrzés azt jelenti, hogy a hitelesítés szándékával gondosan megvizsgáljuk a pontosságot, és a bevétel szó a jövedelem, amelyet a vállalat a szokásos üzleti tevékenységéből kap. Így a bevételi könyvvizsgáló a vállalaton belüli jövedelmet pontosságra vizsgálja. A bevétel-ellenőrök grafikonokat, diagramokat és egyéb analitikai eszközöket használnak a vállalat működésének és hatékonyságának felméréséhez, és javasolják a vállalat alsó sorának növelését.

$config[code] not found

Funkció

A bevételi könyvvizsgáló napi bevételi ellenőrzést végez, beleértve a készpénzösszefoglalókat, a belépési folyóiratokat, és minden egyéb kapcsolódó bevételi jelentést, amely egy osztályhoz vagy vállalathoz szükséges. A bevételi könyvvizsgáló feladatai közé tartozik a termékek vagy szolgáltatások, hitelkártya-számlázás és hitelkártya-betétek bevételeinek ellenőrzése és rögzítése, valamint az ügyfél számlázási kérdéseinek és vitáinak megválaszolása. A bevételi könyvvizsgáló olyan jelentéseket készít, amelyek segítenek abban, hogy a vállalat hatékonyan működjön és nyereséget nyújtson.

Oktatás

A bevételi könyvvizsgálónak számviteli szakképzettséggel kell rendelkeznie, vagy ahhoz kapcsolódó területen. Bár a munkáltatók általában nem szükségesek a pozícióhoz, a munkáltatók inkább a számviteli mesterfokozattal rendelkező pályázókat részesítik előnyben, vagy az üzleti ügyintézés mesterképzésében, a számvitel középpontjában. A bevételi könyvvizsgálónak legalább egyéves tapasztalattal kell rendelkeznie az ellenőrzési vagy számviteli területen.

Munkakörnyezet

A bevételi könyvvizsgáló tipikus irodai környezetben működik. A szokásos munkaidőben szokásos 40 órás munkahét dolgozik, hétvégi és esti munkával általában nem szükséges. A bevételi könyvvizsgáló munkahelyének többségét az íróasztal mögött ülő számítógépes könyvvizsgálat és pénzügyi információk elemzése mellett tölti.

munkabér

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 2008-ban a könyvelők és könyvvizsgálók éves átlagkeresete 59.430 dollár volt. A könyvvizsgáló és könyvelő éves átlagkeresete a számvitel, az adóelőkészítés, a könyvelés és a bérszámfejtési szolgáltatások területén 61.480 dollár volt, a vállalatok és vállalkozások vezetése területén 59.820 dollár volt, a biztosítási szolgáltatók területén 59.550 dollár volt, az önkormányzat 53.660 dollár volt, az állami kormányzás területén pedig 51 250 dollár volt.

Job Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a könyvelő és az ellenőrzési foglalkoztatás várhatóan 22 százalékkal nő majd 2008 és 2018 között, ami gyorsabb, mint az összes foglalkozás átlaga. A bevételi könyvvizsgáló pozíciói várhatóan növekedni fognak a vállalkozások számának növekedése, valamint az üzleti kiadások fokozott elszámoltathatósága és az érdekelt felek és a részvényesek befektetésének védelme érdekében.