Dokumentumíró munkaköri leírása

A dokumentumíró, más néven technikai író, a vállalatok számára dolgozik, hogy termékeiket és szolgáltatásaikat dokumentálja. Írásuk általában tényszerű és gyakran nagyon technikai jellegű. A szoftvergyártók, a technológiai vállalatok és az elektronikai gyártók a munkaadók három fő típusa, amelyek nagyban támaszkodnak a dokumentumírókra, hogy technikai dokumentumokat készítsenek ügyfeleik számára.

$config[code] not found

Feladatok

A dokumentumíró többféle formátumban, a használati utasításoktól kezdve a segítségnyújtási anyagig, a gyakran ismételt kérdésekhez (FAQ), a tájékoztatásról, a ténylapokról, a műszaki előírásokról és a referencia kézikönyvekről, tényszerű információkat készít. Képesnek kell lennie arra, hogy olyan összetett folyamatokat írjon le, mint a telepítés, a telepítés és a funkciók tisztán angolul a szoftver vagy termékek fogyasztói számára, akik gyakran teljesen kezdőek lesznek és technikai szakértelemmel nem rendelkeznek. A dokumentumait hibásan kell időben elkészítenie. Várhatóan elvárható, hogy hozzájáruljon a dokumentum elrendezéséhez és kialakításához, különös tekintettel azokra az ábrákra, amelyek támogatják az általa írt lépésenkénti utasításokat. Egyéni munkát végezhet, és felelős a dokumentum minden aspektusáért, vagy részt vehet egy csapatban, és köteles feladatait megbízhatóan elvégezni, hogy a projektet időben elvégezze.

Tanulmányok és Képesítések

A technikai írónak angol, kommunikációs vagy újságírói diplomával kell rendelkeznie. Egyes technikai íróknak technikai háttérrel vagy tapasztalattal kell rendelkezniük a technológiai vállalatokkal való együttműködésben. Szükség lehet arra is, hogy bizonyos számítógépes nyelveken tapasztalatot szerezzenek, és különböző szövegszerkesztő és elrendezési programokat használjanak mind a nyomtatott, mind az online dokumentumokhoz.

Készségek és képességek

A dokumentumíróknak kiváló kommunikációs készséggel kell rendelkezniük, különösen írásban. Meg kell tudniuk dolgozni a kollégák széles körével a fejlesztőktől a mérnökökig, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy jól ismerik az általuk írt terméket arról, hogy az összes fontos információt átadják a végfelhasználónak. Képesnek kell lenniük arra, hogy nyomás alatt dolgozzanak és minden határidőt betartsanak.

A dokumentumíróknak képesnek kell lenniük a komplex tranzakciós nyelv kezelésére a komplex számítógépes programok vagy elektronikus berendezések folyamatainak és funkcióinak leírására. Jónak kell lenniük a technikai kifejezéseknek és a szókincsnek is, amelyet általában a területen dolgoznak. Képesnek kell lenniük arra, hogy betartsák azt a stílust, amelyet a vállalat dolgozik, például a Chicago Style of Style.

A dokumentumíróknak képesnek kell lenniük arra, hogy jól működjenek a főszerkesztőjükkel és a szövegírókkal és a tényfeltárókkal, akik mindenképpen felülvizsgálják a dokumentumíró munkáját, mielőtt közzéteszik és kiadnák. A dokumentumíróknak kiváló nyelvtani és írásjelekkel kell rendelkezniük, és nagy figyelmet kell mutatniuk a részletekre.

Fizetés és juttatások

Az Egyesült Államok Munkaügyi Hivatalának 2009-es statisztikája szerint egy dokumentumíró átlagos fizetése évi 65,610 dollár, átlagos órabér 31,55 dollár. Sok dokumentumíró dolgozik szabadúszóként, de azok, akik egy nagyvállalatban vannak, élvezhetik a fizetett szabadságot és az egészségügyi és egyéb előnyöket.

Karrier kilátások

Mivel a világ egyre növekvő mértékben támaszkodik a meglévő és feltörekvő technológiákra, és az angol, mint az üzleti és kereskedelmi globális nyelv, különösen a számítógépes technológiákban, a dokumentumírók munkahelyei várhatóan az átlag feletti árfolyamon emelkednek a következő évtizedben, az Elnökség szerint. Statisztikai statisztikák.