Mi az a Mineralogist fizetés tartománya?

A mineralogista olyan tudós, aki az ásványi anyagok és más drágakövek osztályozására specializálódott. A munka jellege a helyszíntől függően változik, ezért gyakran szükséges az utazás. Ugyanakkor a képzettségtől függően a mineralogistának lehetősége van tisztességes fizetésre.

Munkaköri leírás

Az ásványi anyagok az ásványi anyagokat, drágaköveket és drágaköveket megfigyelik és osztályozzák a szerkezet és a felületi jellemzők alapján. Kémiai vizsgálatokat végeznek és röntgenfelvételt készítenek a minta összetételének és egyéb fizikai tulajdonságainak meghatározására. Az ásványtanok ezt az adatot értékelik, és bizonyos ásványok eredetéről elméletet fogalmaznak meg, miközben új ásványi erőforrásokat keresnek.

$config[code] not found

Munkakörnyezet

Számos ásványtani szakember dolgozik az egyetemeken, ahol kutatást folytatnak vagy végeznek. Kisebb százaléka működik az Egyesült Államok Geológiai Felmérésén vagy az állami geológiai felméréseken. Mások a nemzeti laboratóriumokban dolgoznak, vagy a természettudományi múzeumok kurátoraiként dolgoznak. A munkáltatótól függően az ásványtanok megosztották az irodai környezetet a szabadban. Nem ismeretlen, hogy helikopterrel vagy akár gyalog is távoli helyekre utaznak. Munkájuk néha tengerentúlon is elviszi őket, így a munkahely áthelyezése gyakori.

Oktatás

Az ásványtudósok felkérése minimálisan főiskolai diplomát kell keresni, bár a legtöbb posztgraduális munkát folytat. Mivel sok ásványtani szakember dolgozik a kutatási vagy oktatási szektorban, a doktorandusz népszerű lehetőség.

Fizetés tartomány

Az Egyesült Államokban egy mineralogista átlagos fizetése 108.420 dollár, bár ez a szám a helyszíntől, a tapasztalatoktól, a felsőoktatás és a foglalkoztatás mértékétől függően változik. A belépő szintű fizetés tipikusan 48.890 dollár körüli értékre esik, míg a 134.390 dolláros maximális bevételről számoltak be.

Job Outlook

Az ásványi szakemberek foglalkoztatási lehetőségei várhatóan 16 százalékkal nőnek - valamivel gyorsabbak az átlagosnál minden szakmában - 2012-től 2022-ig. A diplomát szerzett diplomások a legjobb munkakörülményeket fogják látni, mivel a lehetőségek csak a főiskolai végzettséggel rendelkezők számára korlátozottak lesznek.. Továbbá, a doktori fokozatok várhatóan kemény versenyt szembesülnek a kutatási és főiskolai szintű tanítási pozíciókban. Számos munkalehetőség várható, mert az idősebb ásványtanok visszavonulnak vagy elhagyják a területet.