Mi a teljes körű könyvelő?

A vállalkozás könyvelője valaki, aki nyilvántartást vezet a napi pénzügyi tranzakciókról. Ez a könyvelési folyamat magában foglalja az értékesítés, a vásárlások, a jövedelmek és a kiadások nyomon követését, amelyeket a cég vagy egy személy a cégen belül végez. Amikor egy munkaköri leírás kifejezetten egy teljes ciklusú könyvelőre utal, akkor keres egy alkalmazottat, aki képes teljesíteni a könyvelési vagy számviteli ciklus teljes folyamatát.

$config[code] not found

A könyvelő feladatai

A könyvelő bárki, aki a könyvelési folyamatban legalább egy lépést hajt végre. Néha a könyvelőt könyvelő technikusnak vagy jegyzőnek nevezik. Gyakran összekeverik egy könyvelővel, a megkülönböztető tényező az, hogy a könyvelő általában egy vállalat napi tranzakcióival foglalkozik, míg egy könyvelő valaki, aki átfogó megközelítést alkalmaz a pénzügyi adatok rögzítésére. A könyvelő feladatai közé tartozik a nyomon követési leltár, a beszámoló és a követelés rögzítése, a bérszámfejtés és a banki tranzakciók összehangolása.

Teljes számviteli ciklus

Amikor egy könyvelő képes teljes körű könyvelési ciklusban szereplő összes feladat elvégzésére, úgy teljes körű könyvelőnek hívják. A teljes számviteli ciklus lépései: összegyűjti és elemzi az összes tranzakció adatait, rögzíti a tranzakciót, tegye ezeket a tranzakciókat a főkönyvbe, készítsen próbalapot, és végezze el a szükséges módosításokat, készítse elő az összes pénzügyi kimutatást, zárja be az összes fiókot, és készítsen felülvizsgálatot próbaegyenleg a számlák lezárása után.

Követelmények a teljes körű könyvelő számára

A teljes ciklusú könyvelőnek rendkívül részletes orientációra és szervezésre van szüksége. Mivel a szükséges készségek nagyon mechanikusak, a jó könyvelőnek részletes figyelmet kell fordítania. Önnek képesnek kell lennie arra, hogy figyelmet fordítson a vállalat napi tranzakcióira, kezelje a bérszámfejtést és szükség esetén jelentéseket készítsen ezeken az ügyleteken alapulva. Mivel a jelentések kezdetben hibásak, a könyvelő köteles feltárni ezeket a hibákat, kijavítani és helyes jelentést adni.

szempontok

Ha teljes ciklusú könyvelő pozíciót szeretne igénybe venni, értse meg a könyvelő és a könyvelő közötti különbségeket. Ezek a munkák gyakran tévednek egymással. A könyvelő általában úgy kezeli, ahogyan a könyvelő a napi ügyleteket feldolgozza, és a könyvelő általában a hónap végén adja át adatait és jelentéseit a könyvelőnek. Ezenkívül győződjön meg róla, hogy a vállalat tisztában van azzal, hogy milyen programokat használ a számviteli jelentések kezeléséhez. Lehet, hogy kényelmesen dolgozik a QuickBooks-szal, de a cég Quicken-t használhat. Lehet, hogy egyszerű egy új program kefével való felkészítése, de azt szeretné, hogy készítsen egy interjú előtt.