Hitelkönyvelői kötelezettségek és kötelezettségek

A beszámolót fizető ügyintéző gondoskodik arról, hogy a cég adósságai a beszállítóknak és a hitelezőknek pontosan és időben kerüljenek kifizetésre. Ennek a szerepnek az alkalmazottjaként feladatai közé tartozik a számlák feldolgozása és összehangolása, valamint a költségek ellenőrzése és rögzítése. A munkáltatótól függően Ön a csapat vezetői és felügyeleti feladatait más személyeknek is megadhatja.

Számlával kapcsolatos kötelezettségek

Kötelezettséges beszámolóként ellenőrizze a szállítói számlákat a pontosságért, és a befizetés benyújtása előtt végezze el a szükséges módosításokat. A folyamat során szükség lehet az adóazonosító számok ellenőrzésére és a sorok költségeinek, kedvezményeknek, szállítási díjaknak és esedékes adóknak a kiszámítására. A számlahibák azonosítása és rögzítése után ellenőrzéseket készíthet webes fizetéssel vagy automatizált klíringházzal. Az egyéb feladatok magukban foglalhatják a megfelelő beszerzési megrendelésekhez kapcsolódó számlákat, a vásárlási szerződés feltételei szerinti kifizetések ütemezését és a pontatlanul kifizetett számlákon történő fizetési meghagyásokat.

$config[code] not found

A követelésekkel kapcsolatos kötelezettségek

Néhány vállalatnál a beszámolót fizető ügyintéző szintén elszámolt vevői feladatokat lát el, amelyek magukban foglalják a számlázó ügyfeleket és másokat, akik tartoznak a cégnek. Ebben a képességben vállalati bevételt generál a fizetendő kifizetések kiszámításával és számlák küldésével. Szükség lehet a visszatérítések feldolgozására, a fizetési emlékeztető értesítések küldésére, a nem megfelelő kifizetések kezelésére, a bűnözői számlák átvételére a gyűjtő ügynökségekre és a fizetési viták megoldására.

Általános számviteli feladatok

Ellenőrizheti és postázhatja a fizetőeszköz-tranzakciókat a főkönyvi lapon, és fenntarthatja a főkönyvi fizetendő számlát. Ezenkívül a munka költségköltségek és számlák elosztása, a kiadási jelentések előállítása és kiértékelése, valamint a beszámolási időszak végén záró bejegyzések megadása szükséges. Az értékesítési adókat is jelentheti a kormánynak, rögzítheti a kis összegű készpénzes kifizetéseket, elküldheti a W-9 űrlapokat a gyártóknak, és töltheti ki a hitelkérelmeket a hitelezők számára. Adminisztratív szempontból a munka szükségessé teheti a vállalat pénzügyi tisztviselőinek támogatását és a számlázó táblázatok és fájlok karbantartását.

Belső kapcsolatok

Ha a pozíció több fiókteleppel rendelkező nagyvállalatnál van, akkor a központi iroda és a fióktelep beszámolói között a kapcsolattartás lehet. Napi alapon kölcsönhatásba léphet más számviteli alkalmazottakkal és osztályvezetőkkel, hogy megoldják a fizetendő ügyleteket. Például, ha a számla nem rendelkezik vásárlási megbízással, akkor az Ön felelőssége, hogy a számla kifizetése előtt megkapja a megfelelő jóváhagyást és aláírásokat. Lehet, hogy a bérszámfejtő részleggel együtt dolgozhat a garnishment ellenőrzések feldolgozásában.

Képesítések és készségek

A bizalmasság e feladat szempontjából elengedhetetlen. A könyvviteli és számviteli elvek ismerete, valamint a munkahelyi tudatosság kiterjesztése az oktatási kilátásokkal is elengedhetetlen. Csapatjátékosnak kell lennie, erős kommunikációs, szervezeti és problémamegoldó készséggel. Ehhez a pozícióhoz általában egy középiskolai diploma szükséges. Néhány munkáltató inkább a könyvelési vagy számviteli tapasztalatokat és a kapcsolódó főiskolai szintű tanfolyamokat részesíti előnyben. A számviteli szoftver ismerete is plusz.