Mennyibe kerül egy új színész?

Üdvözöljük az üzleti bemutatásra. Elkápráztatja a glamour, a greasepaint illata, a tömegek üvöltése? Ez csodálatos. Csak ne kezdje el a Johnny Depp életét egy extra fizetésen. Csúszós lejtőn lehet mászni, mielőtt új szereplőként számíthat a szilárd jövedelemre.

Tipp

Egy színész körülbelül 18,00 dollár / óra. A legtöbb cselekvő munka átmeneti, ezért lehetetlen éves béreket kiszámítani óradíjból.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A színészek egy író képzeletbeli jellegét vagy egy tényleges történeti alakot élnek. Emlékeznek a vonalakra és a blokkolásra (a színpadon való mozgás), követik az igazgatók utasításait a levélre, felkérik az arckifejezéseket egy pillanat alatt, és kérésre sírnak. Szükség lehet arra, hogy megváltoztassák a hangjukat, a sétát vagy a testbeszédet. Lehet, hogy kutatniuk kell az általuk ábrázolt karaktert vagy történeti alakot, kidolgozzák a bonyolult pszichológiai profilokat, vagy ásni az archívumban, hogy megtalálják a belső igazságot, amit azután ábrázolnak.

Számos környezet van a színészek számára, beleértve a színpadi játékokat és a musicaleket, a televíziót, a filmet és a websorozatot. A színészeket is fel lehet venni a pártok és a különleges rendezvények megrendezésére, mindent az élő tábláktól és az énekes pincérektől a flash mob résztvevőkig. Vannak, akik hangszereplőként vesznek részt, ebben az esetben csak a verbális kifejeződésük számít.

Oktatási követelmények

A színész számára nincsenek konkrét oktatási követelmények, és a legsikeresebbek közül sokan nem rendelkeztek formális képzéssel, mielőtt beléptek a mezőbe. Ugyanakkor a szakképzett edzővel folytatott képzés vagy egy jó hírű iskola drámai diplomájának megszerzése segíthet a készségek megértésében, és versenyelőnyhöz juthat ebben a rendkívül versenyképes területen.

Ipar

A szórakoztatóipar már az egyik legnagyobb a bolygón, amely 2017-ben több mint 16 000 szereplőt foglalkoztat az USA-ban. Egyedül az Egyesült Államokban 2017-ben 1,89 billió dollárt generált, és bár egyes tanulmányok a növekedés ütemét mutatják az egész területre vonatkozóan. a következő években várhatóan a virtuális valóság és az esportok nagyságrendekkel növekszik. Ha nem félsz valami újat próbálni, akkor a házimozi univerzum következő legnagyobb csillagává válhat.

Év tapasztalat és fizetés

Amikor először indul el, meghallgatod a "szarvasmarha hívásokat", ahol a többiek ellen versenyezsz a szerepekért. Lehet, hogy extraként is dolgozhat - valaki fizetett, hogy a háttérben jelenjen meg a filmben, beszélgetési vonalak nélkül. A független filmeken dolgozó Nonunion extrák napi 100 dollárt kereshetnek a bizonytalan szerződéses munkákért. Azok az extrák, akik a SAG-AFTRA szakszervezet tagjai, naponta több mint 300 dollárt kapnak. Ha valamilyen speciális készséggel rendelkezik, mint például a zsonglőrzés, a lovaglás vagy a korcsolyázás, akkor valamivel többet tehet. Nincs olyan dolog, mint a színészi foglalkozás élettartama. Ellentétben sok más iparággal, a bérek nem növelik az iparág hosszabb idejét.

A beszéd szerepe magasabb fizetést igényel. A SAG-AFTRA becslése szerint a Los Angeles-i teljes munkaidőben dolgozó szakszervezeti tag 52 000 dollárt keres évente. Ez természetesen attól függ, hogy képesek-e évente több munkahelyet lekötni.

Nehéz megbecsülni egy színész fizetését óránként, vagy a színész fizetését, mert a film, a televízió és a színpad gyártási ütemezése nem működik így. A karaktered csak néhány napra lesz szükséged itt és ott több hónapon keresztül, és csak a beállított idő után fizetsz.

Munka növekedési trend

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a színészi foglalkoztatás várhatóan 12% -kal nő 2016 és 2026 között, ami gyorsabb, mint az összes foglalkozás átlaga. Az új filmek és televíziós műsorok iránti erőteljes kereslet miatt a mozgóképiparban a foglalkoztatás növekedése várható. A Netflix önmagában évente 5 milliárd dollárt fektet be video- és filmgyártásba.

Melyik színész nyer a legtöbb pénzt?

Mark Wahlberg, korábban Marky Mark néven ismert, aki a legtöbb pénzt szerezte meg, a 2016. június és 2017. június közötti időszakban évi 68 000 000 dollárt. A cselekvés mellett a Wahlberg termelő is, és gyakran fizet egy százalékos arányban a bérleti díjat részleges kifizetésként. Amikor olyan sok filmben vagyunk, mint ő, ez látványosan fizethet ki; csak a felső csillagok kerülnek felajánlásra egy ilyen fizetési rendszerre, amit pontoknak hívnak. Itt remélem, hogy eljutsz erre a szintre.