Meddig tart egy idegsebész?

Az idegsebészeti karrier jutalmazza azokat, akik a türelmet és a tudást teljesítik a követelmények teljesítéséhez. Bár az idegsebészet az egyik legnehezebb orvosi terület, amely rendkívül jövedelmező karrierlehetőség. Az átlagos agy sebészi fizetése mindezeket az idegsebész iskolai éveket megéri az időt és erőfeszítést.

Neurosurgeon munkaköri leírás

A „neuro” vagy agyi sebész a perifériás idegek, az agy és a gerincvelő rendellenességeinek diagnosztizálására és sebészeti kezelésére specializálódott. Ilyen rendellenességek közé tartozik az agy vagy a gerinc trauma, daganatok, stroke, fertőzések és érrendszeri betegségek. Ezek közé tartoznak az olyan betegségek is, mint az epilepszia, a Parkinson-kór és a súlyos fejfájás, például a migrén kezelése.

Az idegsebész munkaköri leírása azonban túlmutat a műtéten. Az idegsebészek konzultálnak a betegekkel és más orvosokkal, és koordinálják az orvosi csapatukat, így a jó kommunikációs készségek elengedhetetlenek.Az idegsebész munkaköri leírása a tudományos adatok értékelésének, kutatásának és elemzésének képessége, valamint a szakértelemmel és ügyességgel rendelkező precíziós műszerek kezelése. Ha egy idegsebész gyakorol egy gyakorlatot, akkor az üzleti érzékiség is szükséges.

Az idegsebészek lehetnek magánszemélyek vagy egészségügyi hálózat vagy kórház. Meg kell adniuk a vizsgát, és rendelkezniük kell az orvosi gyakorlásához és a műtét elvégzéséhez.

Idegsebész iskolai évek

Az idegsebész tudásának túl kell mennie az agyén. Meg kell érteniük az idegrendszer bonyolultságát és szakértelemmel kell rendelkezniük az anatómia, a fiziológia és más tudományok terén. Munkájuk kifinomult jellege miatt az idegsebészeti hallgatóknak kitűnő térbeli megértéssel kell rendelkezniük az agyról, az erekről és a gerincvelőről. Ennek eredményeként az idegsebész iskolai évek hosszabbak, mint sok más szakmában.

Egy törekvő idegsebész elvárja, hogy négy évet tanítson egy egyetemen vagy egyetemen, mielőtt részt vesz volna egy további négyéves orvosi iskolában. Szükséges tanulmányterületek a kémia, a biológia, a fizika, az angol és a fejlett matematikai osztályok.

Általános sebészeti rezidencia hossza

Az idegsebészeti iskolai évek nem érnek véget, amikor a diákok az orvosi iskolából szereznek, és megszerzik az M. vagy D.O. Habár nem egy hagyományos tanteremben, az oktatás folytatódik, mivel várhatóan egy évig teljes műtéti beavatkozásként, és további négy év idegsebészeti rezidenciában.

A törekvő idegsebész választhat, hogy egy szakterületet egy adott területen fejleszt. Minden idegsebész, függetlenül attól, hogy hol van a karrierjükben, arra ösztönzik, hogy az iskola vége után folytassák az oktatást az új termékek, eljárások és módszerek megtartása érdekében.

Agy sebész fizetés

Az agy sebész fizetése a tapasztalat, a készség és a munkáltató függvénye. Az agy sebész fizetése 102 000 és 812 000 dollár között mozoghat. Ez az összeg tartalmazhat bónuszokat, nyereségrészvényeket és jutalékokat. Az Egyesült Államokban az agyi sebész medián fizetése 585 000 dollár.

Mennyi ideig tart idegsebész?

Mindent összevetve, akár 12 évig is eltarthat egy idegsebész, amely magában foglalja az iskolai végzettséget, a lakóhelyeket és a ösztöndíjakat. Azonban a legtöbb egyetért azzal, hogy érdemes az idő, a tudás és a pénz befektetését egy ilyen jutalmazó karrierért.