A folyamat társult munkaköri leírása

Valaki, aki élvezi a munkát hatékonyabbá tételének módjait? Jó vagy, ha elemzi a munka sok oldalát, és racionalizálja őket a feladat elvégzéséhez? A folyamat munkatársai az informatikai készségeket és az üzleti hozzáállást segítik, hogy segítsék a vállalatokat erőforrásaik legjobb kihasználásában. Ez a munka különböző címekkel járhat, beleértve a folyamatmérnököt, az üzleti folyamatvezetőt, a folyamatfejlesztőt és a műveleti kutatási elemzőt.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

Ahogy a neve is jelzi, a folyamat a munkát a folyamatok javítása érdekében, függetlenül attól, hogy javítja-e a gyártók hatékonyságát, vagy növelje az eladásokat a számlakezelők útvonalainak egyszerűsítésével. A folyamatmenedzser munkaköri leírása magában foglalhatja a termelési folyamatok elemzését az adatok gyűjtésével és elemzésével.

A munkatársak és az ügyfelek is kommunikálnak a folyamatokkal, hogy meghatározzák, milyen folyamatok lesznek elakadtak vagy rosszul működnek. Ezt az információt statisztikai elemzésre és szimulációkra használják fel, amellyel a folyamatok gyakorlati megoldásokkal javíthatók. Mivel azonosítják a termelési áramlási hibákat, beszélnek a vállalatvezetőkkel az új technológiákról és trendekről, amelyek segíthetnek a hatékonyság növelésében. Ez azt jelenti, hogy új termelési menetrendeket vagy hatékonyságot fejlesztünk az ellátási lánc kezelésében. Ez befolyásolhatja mindazt, ami a termékek boltok polcain történő rendezésétől a legjobb módja annak, hogy árukat tárolhassanak.

A munkatársaknak számos számítógépes készséggel kell rendelkezniük, hogy segítsék nyomon követni és elemezni a munkafolyamatot, hogy javítsák. A folyamatfejlesztő munkaköri leírása olyan tapasztalatokra lenne szükség, amelyek az adatkövetéshez, prezentációkhoz és adatbázis-kezeléshez szükséges szoftvereket használják.

Ahhoz, hogy a Capitol One munkaprogramjának munkaköri leírása mintát kapjon: „Ön intelligens, tehetséges munkatársakat fog vezetni, akik felelősek a rendszer és a folyamatok korszerűsítéséért, amelyek minden alkalommal kiválóak az ügyfelek számára. Csapata vezeti a hibátlanul végrehajtott, jól kezelt felhasználási eseteket, amelyek új funkciókat, rendszereket, partnereket és termékeket képviselnek az új Card Acquisitions döntési platformon, amely javítja a vásárlói élményt, az üzleti hatékonyságot és a vezetési eredményeket kis-, kereskedelmi, vállalkozóinknak, saját címke és Walmart üzletágak. A kulcsfontosságú szerepet fog játszani a jól kezelt, elképzelt és egyszerűsített folyamatok megvalósításában, amelyek évente több mint 30 millió potenciális ügyfelet érintenek a cég alsó sorában és az ügyfeleink életében. "

Oktatás

A legtöbb munkatárs a főiskolai végzettséggel rendelkezik olyan területeken, mint a számítástechnika, a mérnöki munka, az üzleti elemzés vagy a matematika. Minthogy a munka multidiszciplináris, a legtöbb hallgató ezeken a területeken tart tanfolyamokat. A fontos matematikai kurzusok közé tartoznak a lineáris algebrák, a statisztikák és a számítások. A számítástechnika egy olyan folyamat társult munkájának elsődleges eleme, amelyet az adatok elemzésére és a prediktív modellek készítésére használ, így tanfolyamokra van szükségük a fejlett statisztikai és adatbázis-szoftverek megértéséhez.

A fejlettebb munkákhoz való hozzáféréshez néhány folyamat társult is kaphat mesterfokozatot. A legtöbb területen folytatják a továbbképzési kurzusokat, hogy lépést tartsanak a technológia és a szoftver fejlődésével.

Ipar

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 114 000 műveleti kutatóelemző van, más néven a folyamat társult vagy folyamatvezető. Huszonnyolc százaléka dolgozik pénzügyben vagy biztosításban, 22 százalék pedig szakmai, tudományos és műszaki szolgálatoknál dolgozik. Kilenc százaléka dolgozik a vállalati menedzsmentben, és további kilenc százalék dolgozik a gyártásban.

Évek tapasztalata

A munkatársak vagy a folyamatmérnökök fizetései általában idővel növekednek a munkával és a tapasztalattal. A források eltérőek, és az egyik vetítés így néz ki:

  • 0 és 2 év között 66.477 $.
  • 2-4 év 79.877 $.
  • 4-7 év 94,912 $.
  • 7+ év 112,173 $.

Munka növekedési trend

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a működési kutatási elemzők számára a munkahelyi kutatások elemzői 2016 és 2026 között 26 százalékkal nőnek, ami a technológiai változások történetileg gyors növekedését tükrözi. A munkahelyek bőségesebbek lesznek a mesterfokozatúak számára.