A Hotel Steward munkaköri leírása

Akár egy törött üveg paradicsomos mártással, akár egy elakadt mosogatógéppel, a szállodai kezelőnek azonnal válaszolnia kell a probléma megoldására. A stewards fontos játékosok és vezetők a szállodát üzemeltető csapatban. Segítenek megtartani a konyhát, és a szekrényt tárolni, hosszú órákat dolgozni a vendégek és a munkatársak igényeinek kielégítésére.

Készlet

Mint szállodabirtokos, jó fizikai állapotban kell lennie, hogy elviselje a hosszú órákon át tartó versenyt egy forró és nedves konyhában. Szervezettnek kell lennie, hogy megtudja, mikor alacsony a leltár, vagy rendelje meg vagy figyelmezteti a felügyelőt a hiányról. A séfek, a szerverek és a menedzserek a szálloda stewardjaitól függenek egy teljesen felszerelt és tiszta konyhát és kamrát. Egy jó steward azt is ellenőrzi, hogy a tisztasági előírások teljesítése érdekében az alárendeltjei munkáját és munkaterületeit tisztázzák. Ha nem megfelelőek, akkor félre kell húzni a munkást, és elmagyarázni, hogyan kell megfelelően elvégezni a munkát.

$config[code] not found

Az Ön szolgálatában

A szálloda bankrendszerei és konferenciái során a szálloda stewardjait tesztelik, amikor felelősek annak biztosításáért, hogy az ezüstöt polírozzák; banketttermekben a szükséges felszerelések, asztalok és székek vannak; és hogy a szoba tiszta és bőséges ételekkel, tálakkal és csészékkel felszerelt. Lehet, hogy korlátozott segítséget nyújt a várakozó személyzetnek a kávé főzésével, sóval, borssal és cukorrépóval. Felelősségvállalása kiterjed a szobaszervizre készített ételekre is, segítve annak biztosítását, hogy a megrendeléseket gyorsan, megfelelően és pontosan töltsék be. A tapasztalatok megszerzésével előrehaladhat a különböző szinteken, a felelősség és a felelősség.

Felső szintű étkezés

Egy közüzemi stewardból előbb léphet be az asszisztens-helyettesre, ahol ütemezheti és figyelemmel kíséri az alacsony szintű stewards munkáját. Ebben a szerepben felelős lesz a biztonságos munkahely fenntartásáért, mint például a „nedves padló” jelzés megőrzése egy frissen vágott területen. Továbbra is fel tudsz emelkedni ahhoz, hogy végrehajtó vagy vezető tisztségviselővé válj, a munkahely, melynek feladata a konyhai és kamraterület megnyitása és bezárása. Ebben a szerepben a személyzetet is bérelheti és megszünteti, és teljesítményértékeléseket végez.

Ellenőrizze kérem

Az élelmiszer-szolgáltatók felügyelői nem igényelnek sok formális oktatást. Az O * Net OnLine szerint a front-line élelmiszer-szolgáltatók felügyelőinek mintegy fele 2013-tól középiskolai diplomával vagy azzal egyenértékűnek bizonyult. Egy másik 32 százalék nem fejezte be a középiskolát. Az átlagbér 2013-ban 14,09 dollár volt. Néhány kormánybíró jogosult a szállodai és éttermi szakszervezetekhez csatlakozni, az UnionFacts.com szerint, bár ez talán nem alkalmazható, amikor felemeli a létrát a menedzsmentre. A Stewards a Nemzetközi Élelmiszer Szolgáltató Szövetségen keresztül kérhet tanúsítványt. A tanúsítás vonzóbbá teszi a munkáltatókat, és biztosítja számukra, hogy megértsék az iparági szabványokat, például a legmodernebb konyhai eszközök használatát.