A referencia-koordinátor munkaköri leírása

A referencia-koordinátorok rendszerint kórházakban vagy orvosi rendelőkben dolgoznak, a betegek előzetes szűrését és az orvosokról és az eljárásokról tájékoztatást nyújtanak a betegeknek. A referencia-koordinátoroknak meg kell győződniük arról is, hogy az ajánlattételi és a foglalási menedzsmentet a vállalat szabályai és szabályai szerint hajtják végre.

Feladatok és feladatok

A referencia-koordinátorok kötelesek kezelni a klinikai rés rendelkezésre állását, válaszolni a hangpostákra és az üzenetekre, biztosítási engedélyt szerezni a találkozókra és általános irodai feladatokat, például telefonos üzeneteket, faxokat küldeni és e-maileket küldeni.

$config[code] not found

Képesítések és képzés

A referencia-koordinátoroknak tapasztalattal kell rendelkezniük az egészségügyi területen történő találkozók foglalásakor. Szükség van egy középiskolai oklevélre és érvényes vezetői engedélyre, valamint legalább egy éves tapasztalattal az orvosi vagy egészségbiztosítási területen.

Tudás, készségek és képességek

A referencia-koordinátoroknak erős interperszonális készségekkel kell rendelkezniük, képesnek kell lenniük arra, hogy jól működjenek nyomás- és időgazdálkodási készségek mellett. A referencia-koordinátoroknak szintén motiváltnak és elkötelezettnek kell lenniük a legjobb eredmények elérése érdekében.

Fizetés

A PayScale szerint 2010-től a referencia-koordinátorok a 26,244 dollártól 33,548 dollárig terjedhetnek. A bérek azonban az iparágtól, a vállalat méretétől, az oktatási tapasztalatoktól és a szakmai tapasztalatoktól függően változhatnak.

Munkakörnyezet

A munkakörnyezet általában orvosi rendelőben vagy egészségügyi klinikán van. A referencia-koordinátoroknak interperszonális készségekkel kell rendelkezniük, mivel a betegekkel való munka és a más személyzethez való kommunikáció a munkanap normális része. Előfordulhat, hogy a referencia-koordinátoroknak hosszú ideig kell ülniük.