Mi a tipikus vízvezeték-szerelő jellemző bevétele?

Bármely tisztességes vízvezeték-szerelő kijavíthat egy kisebb szivárgást, vagy cserélhet egy WC-t, de ha egy projekt nagy vagy bonyolult, akkor a főmunkás a főmunkás. Csak a tapasztalt vízvezeték-szerelők tudják elérni ezt a szintet. A munka fizikailag igényes, de a tipikus mesterséges vízvezeték-fizetés elég magas ahhoz, hogy az áldozatok érdemesek legyenek a motivált jelöltek számára.

Munkaköri leírás

A mester vízvezeték-szerelők olyan vízvezeték-szerelők, akik elegendő tapasztalattal és szakértelemmel rendelkeznek a bonyolult munkák kezeléséhez. Meg tudják csinálni mindazokat a dolgokat, amelyeket más vízvezeték-szerelők végeznek, például a víz- és gázvezetékek telepítését és javítását, amelyek WC-khez és egyéb berendezéseket vezetnek; javítsa ki a vízelvezető rendszereket és cserélje ki a szivárgó csöveket. A mester vízvezeték-szerelők olyan magas szintű feladatokat is végezhetnek, mint például tervrajzok létrehozása, és kreatív megoldásokkal szolgálhatnak a régi épületek trükkös vízvezeték-problémáira. Sok tapasztalt vízvezeték-szerelő megkapja ezt a különbséget.

Alapvetően minden olyan ügyfél, aki rendelkezik egy alapvető vízvezetékszükségletgel, bérelhet egy mesterséges vízvezeték-szerelőt, vagy egy ún. Azonban a bonyolult vízvezetékszükségletű ügyfelek gyakran keresnek egy mesterséges vízvezeték-szerelőt, és a vízvezeték-szerelők, akik bérelnek profikat, hogy csatlakozzanak a rangsorukhoz, megkövetelhetik, hogy a pályázók mestervezetékek legyen.

Oktatási követelmények

A mesterséges vízvezeték-szerelővé válás nem igényel alapképzést. A középiskolai diploma, a GED vagy azzal egyenértékű megszerzése elegendő az induláshoz. A pályafutás tipikus első lépése, hogy gyakornok legyen. A gyakornokok vízvezeték-szerelői rendszerint megosztják az idejüket a tantermi képzés és a munkahelyi képzés között, amit a tapasztalt vízvezeték-szerelők felügyelnek. Az UA helyi egyesületei, az Egyesült Szövetség, amely a nemzeti vízvezeték-szakszervezet, ötéves fizetett szakmai gyakorlatot kínál.

A szakképzés befejezésekor egy vízvezeték-szerelő eléri az ún. Státuszt, ami azt jelenti, hogy felügyelet nélkül tud dolgozni. Innentől függ, hogy mennyi ideig tart a mesterséges vízvezeték-szerelő, a helyi és az állami engedélyezési követelmények függvénye, amely helyenként változik. Például New Yorkban a mester vízvezeték-szerelőknek legalább kétéves tapasztalattal kell rendelkezniük a városban utazó vízvezeték-szerelőként való munkavégzés érdekében, hogy mester jogosult legyen. Az Egyesült Államok Virgin-szigetein a mesterséges vízvezeték-szerelők legalább ötéves tapasztalattal rendelkeznek, mint egy úttörő. Egyes államok nem engedélyezik a mester vízvezeték-szerelőket statewide alapon, így az engedélyezési követelményeket a helyi önkormányzati szerveknek hagyják.

Ipar

A mester vízvezeték-szerelők önállóan, vízvezeték-szerelőknél vagy nagy munkaadóknál, például városoknál vagy egyetemeken dolgoznak. Ezek a munkák általában szabványos hétköznapokat igényelnek, bár a mester-vízvezeték-szerelők az éjszakákon, hétvégén és ünnepnapokon készíthetnek munkát.

Év tapasztalat és fizetés

Mivel a mester vízvezeték-szerelőknek sokéves tapasztalattal kell rendelkezniük ahhoz, hogy elérjék ezt a pontot, a még több tapasztalat nem feltétlenül befolyásolja a mester vízvezeték-szerelői fizetését. Ezek a szakemberek már elég jól fizettek. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai azt mutatják, hogy a vízvezeték-szerelői jövedelem középértéke volt $52,590(Medián azt jelenti, hogy a vízvezeték-szerelők fele többet keresett, mint a fele kevesebbet keresett.) De ezek az adatok magukban foglalják az összes vízvezeték-szerelőt, nem csak a mesterszintűeket.

Egyes iparági bennfentesek azt mondják, hogy egy tapasztalt profi felsőként fizethet egy mesterséges bérbeadót $50 óránként és $100,000 évente, de ez a földrajzi helytől függ (a nagyobb városokban a vízvezeték-szerelők többet tudnak tölteni, mint a kisvárosokban), és hány órán keresztül hajlandó a mester vízvezetékszerelő.

Munka növekedési trend

A vízvezeték meglehetősen stabil és recesszióbiztos pálya. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 2016 és 2026 között 16 százalékos növekedést prognosztizál a vízvezeték-szerelési munkákban, ami sokkal gyorsabb növekedést jelent, mint az összes iparág átlaga.