Limo-meghajtó munkaköri leírása

A limuzin (vagy "limuzin") vezető egy közlekedési szakember. A sofőrnek is nevezik, a limuzinok a szedánt vagy a limuzint üzemeltetik, az utasokat előre meghatározott célállomásokra szedik és elhagyják. A taxisofőrrel ellentétben a limuzinok nem vesznek fel árat az utcáról. A potenciális ügyfeleknek előzetesen egy időpontot kell tartaniuk, hogy limusszal rendelkezzenek.

Feladatok

A limo-illesztőprogram előre meghatározott helyeken és előre meghatározott időpontokban felveszi az ügyfeleket. A vezető az ügyfeleket a választott célállomásokra szállítja a vezető teljes időtartama alatt. A vezető segíti az utasokat a poggyászok és a nagy csomagok kezelésében. A vezető kinyithatja az autó ajtaját az ügyfelek számára. A mozdonyvezetőnek képesnek kell lennie arra, hogy az utasokat a helyi információk tekintetében oktassa. A vezető gondoskodik arról, hogy a limuzin tiszta legyen, bőséges üzemanyaggal és megfelelően karbantartva legyen. A járművezető naplót vezet az összes megtett útról.

Munkalehetőségek

A limuzinok vezetői a szállítási cégek és a nagyvállalatok által foglalkoztatottak. Emellett biztonsági cégek és magánszemélyek is bérelhetnek. Az ilyen típusú foglalkoztatást kereső pályázó közvetlenül a járművezetőket kereső céghez fordulhat, vagy válaszolhat az újságok és az online oldalak foglalkoztatási hirdetéseire.

Az olyan szakmai szervezetek, mint a Taxicab, a Limousine & Paratransit Association, erőforrásokat és hálózati lehetőségeket biztosítanak a pályázóknak, akik a munkaköröket keresik.

Személyes követelmények

Azoknak a pályázóknak, akik limusszi vezetőként szeretnének sikeresnek lenniük, ismerniük kell azon település utcáit és tereptárgyait, ahol munkáját tervezi. A vezetőnek meg kell ismernie az út helyi és állami szabályait is. A vezetőnek kiváló interperszonális készségekkel kell rendelkeznie, mivel minden demográfiai személytől meg kell felelnie az ügyfeleknek. A járművezetőnek az ügyfelekkel való kapcsolatban is erős kommunikátornak kell lennie.

Oktatási követelmények

A sikeres limuzinvezetőnek középiskolai diplomával vagy azzal egyenértékűnek kell lennie, és engedéllyel kell rendelkeznie abban az államban, ahol él. A legtöbb munkáltató megköveteli, hogy a jelöltek jó vezetési rekordot kapjanak, és sikeresen átadják a kábítószer- és bűnügyi hátteret. További engedélyezési követelmények államonként eltérőek.

Átlagos kompenzáció

Salary.com szerint 2009-ben az Egyesült Államokban dolgozó átlagos sofőr 30,193 dolláros éves alapilletményt szerez. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala a sofőrök foglalkoztatását 2006-tól 2016-ig 13 százalékkal növeli.