Műszaki adminisztratív asszisztens munkaköri leírás

A technikai adminisztrátori asszisztensek más irodai titkárként működnek, és felelősek az informatikai (IT) szervezet adminisztratív támogatásáért. Bizonyos esetekben a technikai adminisztratív asszisztensek közvetlenül tájékoztathatnak egy informatikai vezetőnek, mint például az információs vezetőnek. Titkársági feladatokat látnak el, beleértve a naptárak kezelését, az ülések ütemezését, az irodai kommunikáció átvizsgálását és kezelését, a látogatók üdvözlését és irányítását, valamint egyéb igazgatási irodai eljárásokat.

$config[code] not found

Technológia engedélyezett munkahelyi környezet

Az új és feltörekvő technológiák kialakították az adminisztratív asszisztens szerepét. A technológiai szervezet adminisztratív igényeinek leginkább támogatva a technikai adminisztrátori asszisztensek szakértői az irodai termelékenység alkalmazásának alkalmazásában. Automatizált, integrált számítógépes megoldásokra támaszkodnak az információk kezelésére és terjesztésére, az ülések tervezésére és ütemezésére, valamint az adminisztratív nyilvántartások karbantartására. A technikai titkárok néha kutatásokat végezhetnek informatikai projektek számára, és képesek technológiai eszközök használatára e feladatok teljesítéséhez.

Adminisztratív kompetenciák

A technikai asszisztensek kiváló interperszonális képességekkel rendelkeznek. Kényelmes kölcsönhatásba lépnek a szervezet több szintjén, és kapcsolatot tartanak más szervezeti egységekkel, személyzettel és külső üzleti szervezetekkel. Az informatikai asszisztensek az elsődleges adminisztratív kapcsolattartó pontként szolgálnak, és kézzelfogható üzleti feltételekkel képesek komplex információkat közvetíteni.

A technikai titkárok jól szervezettek és részletesek; ezeket a képességeket kihasználják az idejük hatékony kezelésére, valamint az általuk támogatott informatikai vezetők dinamikus menetrendjeire. A technikai titkárok fejlett szakértelemmel rendelkeznek a személyi számítógépes alkalmazásokban, amelyek jellemzően a Microsoft Outlook, a Word, az Excel, a PowerPoint, a Publisher és a VISIO.

Feladatok és felelősségek

A technikai adminisztratív asszisztensek feladata, hogy adminisztratív támogatást nyújtsanak az informatikai alkalmazottaknak, a levelezést, a koordinációs menetrendeket és az utazási megállapodásokat, valamint a kinevezések megerősítését. Időnként és egy informatikai szakember irányítása alatt technikai titkárok végeznek műszaki kutatást és elemzést. Ők is összegyűjti, korrigálja, szerkeszti, formázza és terjeszti a személyzet által igényelt dokumentációkat, például a technikai felhasználói útmutatókat, a szakpolitikai információkat és egyéb releváns adatokat.

Készségek és tapasztalatok

A munkáltatók általában megkövetelik, hogy a technikai adminisztratív asszisztensek társult végzettséggel rendelkezzenek, az egy vagy három évig tartó irodai adminisztrációs tapasztalat mellett egy év gyakorlati számítógépes tapasztalattal. Az irodai adminisztráció további tapasztalata gyakran elfogadható formális fokozat helyett.

Fizetés

Az Egyesült Államokban a technikai adminisztratív asszisztens medián várható fizetése 2010-től 35.733 dollár. Általánosságban elmondható, hogy az Egyesült Államokban a tipikus adminisztratív asszisztens fizetési tartománya 31.539 USD és 40.275 dollár.