Mennyire nehéz a fogászati ​​asszisztens?

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint nincs több formális oktatási követelmény a fogászati ​​asszisztensnek az államok többségében való részvételére. A fogászati ​​asszisztensek többsége képzett a munkahelyen, de egyre több jelölt vesz részt a közösségi főiskolákon, a főiskolákban, a szakiskolákban, a szakiskolákban és a műszaki intézményekben kínált fogászati ​​asszisztens programokban.

$config[code] not found

Munkakörnyezet

A fogászati ​​asszisztensek több mint 50 százaléka dolgozik heti 35 és 40 óra között, míg mások csak részmunkaidőben dolgoznak. Néhány fogászati ​​asszisztens estén dolgozik, attól függően, hogy a fogorvosi rendelő milyen órákban dolgozik. Nem szokatlan, hogy a fogászati ​​asszisztensek több munkahelyet tartanak több fogorvosi rendelőben a hét különböző napjain. A fogorvosi asszisztensek a fogorvosi rendelők mellett fogorvosi székek mellett dolgoznak, és eszközöket és gyógyszereket szerveznek a fogorvosok számára. Ezen túlmenően a fogorvosi asszisztensek szükség esetén eszközöket adnak a fogorvosoknak. Fogászati ​​asszisztensek viselnek kesztyűt, miközben dolgoznak, valamint egy steril maszkot.

Oktatás

Ezeken az intézményeken kínált fogászati ​​segédprogramok általában egy évig tartanak, de néhány utolsó kettő. A kétéves fogászati ​​asszisztens képzési programok a hallgatóknak egyetemi diplomát és egyéves képzési programokat ítélnek oda a diákok fogorvosi asszisztens bizonyítványának vagy oklevelének. A fogorvosi asszisztensek felkérésére egy fogászati ​​asszisztens képzési programnak kell részt venniük, amelyet a Fogászati ​​Akkreditáció Bizottsága akkreditált. 2009-ben 281 akkreditált fogászati ​​asszisztens képzési program volt az Egyesült Államokban. Alternatív megoldásként az egyének részt vehetnek egy 4–6 hónapos képzési programban egy szakiskolában. Ez azonban nem ajánlott, mert ezeket a fogászati ​​asszisztens képzési programokat nem akkreditálja a Fogászati ​​Akkreditáció Bizottsága. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az egy- és kétéves fogászati ​​asszisztens képzési programoknak legalább egy középiskolai diplomát kell tartaniuk.

Munkahelyi képzés

A fogorvosi asszisztensek, akik a képzés helyett a szakképzést végeznek, fogorvos vagy tapasztalt fogászati ​​asszisztens képzést kapnak. A tapasztaltabb fogászati ​​asszisztens megtanítja a gyakornokot a különböző műszerek nevének és az irodában dolgozó betegekkel való együttműködésének. A gyakornokok több hónapig tarthatnak ahhoz, hogy elég tapasztaltak legyenek ahhoz, hogy felügyelet nélkül önállóan dolgozzanak. Addig a gyakornokok általában felügyelet mellett dolgoznak. Még a fogászati ​​asszisztenseknek is, akik egy hagyományos fogászati ​​asszisztens oktatási programot teljesítenek, gyakran felügyeleti munkahelyi képzésen kell mennie.

Licensure & Certification

Az államok többsége csak olyan fogorvosi asszisztensek számára igényel engedélyt, akik radiológiai eljárásokat terveznek, mint például röntgenfelvétel. Az engedélyezési követelmények gyakran magukban foglalják az akkreditált képzési program befejezését és az állami fogorvosi tanács által vezetett írásbeli vizsgát. Egyes államok megkövetelik, hogy a fogászati ​​asszisztensek a továbbképzési krediteket vegyék igénybe az engedélyük fenntartásához. 2008-tól 37 állam felismerte vagy igényelte a Certified Dental Assistant hitelesítő adatait. Az egyének jogosultak lehetnek a CDA vizsgálatra, egy akkreditált képzési program kitöltésével, kétéves teljes munkaidős tapasztalattal, vagy négyéves részmunkaidős tapasztalattal. Ahhoz, hogy jogosult legyen erre a hitelesítési adatokra, a fogorvosi asszisztenseknek is rendelkezniük kell a CPR tanúsítványával.

Fizetés

Az Egyesült Államokban a fogászati ​​asszisztensek medián fizetése 2008-ban 32 380 dollár volt, az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint. A fogászati ​​asszisztensek tizedik százaléka több mint $ 46,150-t fizetett.