Szobák osztályvezető munkaköri leírása

A helyiségosztályvezetők a szállodákban dolgoznak, és felügyelői és recepciós munkatársait felügyelik. A nagy üdülőhelyektől a kisházakig terjedő kapacitásokban dolgoznak, biztosítják, hogy a foglalási folyamat zökkenőmentesen működjön, és a panaszok és a vendégek javaslataival foglalkozzanak. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) megjegyzi, hogy az iparágat hosszú órák, köztük esték és hétvégék jellemzik.

$config[code] not found

Oktatás

A legtöbb munkáltató bérleti helyiségosztályvezetőket birtokol, akiknek üzleti, szállodavezetési vagy vendéglátóipari diploma van a BLS szerint. Azonban azok, akik vezetői tulajdonságokat mutatnak, és tapasztalatot szereztek a szállodaiparban, a gyakornokok vezetési szerepét is figyelembe vehetik. A BLS azt is megjegyzi, hogy a szakmai gyakorlatban való részvétel előnyös, ha megpróbáljuk biztosítani a foglalkoztatást. Emellett néhány középiskolában rendelkezésre áll egy 2 éves tanfolyam, melyet a „minősített szobaszegély-szakember” -nek neveznek, ami a középfokú posztgraduális képzéshez vezet a szállodavezetésben.

szakértelem

A helyiségosztályvezetőnek természetes vezetői tulajdonságokkal kell rendelkeznie ahhoz, hogy világos, tömör utasításokat adjon. A Karrier Expo beszámolója arról, hogy a helyiségosztályvezetőknek tisztességes, jó gyakorlatokkal és kezdeményezéssel kell rendelkezniük. A helyiségosztályvezetőtől elvárják, hogy a vendég panaszokkal foglalkozzon, és ezért nyomás alatt kell működnie, és nehéz helyzetben maradnia.

feladatai

A helyiségosztályvezető felelőssége a szálloda nagyságától és a szálláshelytől függően változik, valamint az alkalmazottak száma. A helyiségosztályvezető tipikus napi feladatai közé tartozik a munkatársak, köztük a jegyzőkönyvelők és a recepciósok felügyeletének felügyelete, a foglalások koordinálása és a helyiségek kiosztása, az új alkalmazottak képzése és meghallgatása, valamint az ügyfelek panaszainak kezelése. fiatalabb alkalmazottak körében.

Fizetés

A helyiségosztályvezető fizetési tartománya nagymértékben változik a szálloda méretétől, a vezetői tapasztalat szintjétől és a földrajzi helytől függően. Valóban, egy szobaosztályvezető átlagos éves fizetése 2008 májusában 43 000 dollár volt.

szempontok

A BLS megjegyzi, hogy a legtöbb vendégszolgálatot kínáló szállodákban való foglalkoztatás a legnehezebb versenyt fogja szembenézni másokkal, akik tapasztaltak a szállodai menedzsmentben. A foglalkoztatás várhatóan körülbelül 5 százalékkal fog növekedni 2018-ig. A BLS jelentések a hotel menedzsment szerepeiről gyakran hosszú órákat foglalnak magukban, és időnként stresszesek lehetnek. A főiskolai diplomásoknak a megfelelő munkatapasztalattal kell rendelkezniük a legjobb foglalkoztatási lehetőségekkel, a BLS szerint.