Értékesítési könyvvizsgáló munkaköri leírása

Az értékesítési könyvvizsgáló biztosítja, hogy a vállalat belső szabályzatai, mechanizmusai és irányelvei az értékesítési és bevételi folyamatok tekintetében megfeleljenek a szabályozási szabványoknak, a felső vezetés ajánlásainak és az iparági gyakorlatnak. Ez a munkavállaló ellenőrzési készségeket használ az értékesítési adatok felülvizsgálatára és a csalások, a technológiai bontások vagy a számviteli pontatlanságok miatt előforduló hibák észlelésére.

feladatai

Az értékesítési könyvvizsgáló egy könyvvizsgáló-vezető irányítása alatt dolgozik, hogy biztosítsa, hogy a vállalat értékesítési eljárása és ellenőrzése megfelelő legyen, megfelelően működjön és megfelel a szigorú irányelveknek és szabályozási szabványoknak. Az "ellenőrzés" olyan utasítások halmaza, amelyeket a felső vezetés a hiba, a csalás, a készpénz lopása vagy a technológiai meghibásodás miatti veszteségek kockázatának korlátozása érdekében határoz meg. Az ellenőrzés megfelelő, ha egyértelműen megmondja, hogy az értékesítési folyamatban résztvevő alkalmazottak hogyan végeznek feladatokat és jelentenek ellenőrzési problémákat. A hatékony értékesítési ellenőrzés megfelelő megoldásokat talál a belső problémákra.

$config[code] not found

Oktatás / Képzés

Az értékesítési könyvvizsgáló általában négyéves főiskolai diplomával rendelkezik számviteli, könyvvizsgálói vagy pénzügyi területen. A könyvvizsgálónak szintén szabad művészete (pl. Szociológia vagy filozófia), de helyszíni képzést is kaphat az értékesítési folyamatokban. Az iparágban gyakori az olyan szakemberek, akik fokozatosan rendelkeznek, mint a mester- vagy doktori diplomák. Az értékesítési könyvvizsgáló szakmai képesítéssel is rendelkezik, mint például a hitelesített belső ellenőr (CIA) megnevezése.

Fizetés

Az értékesítési könyvvizsgáló kompenzációja a tapasztalat és a vállalati méret függvénye. Az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma azt jelzi, hogy az értékesítési könyvvizsgálói bérek mediánbérje 2008-ban 32 510 dollár volt, az első 10 százalék pedig több, mint $ 49,260, míg az alsó 10 százalék kevesebb, mint 20 950 dollár. A tapasztalt és / vagy hitelesített értékesítési könyvvizsgálók esetében a kártérítési szintek magasabbak lehetnek. Ugyanezek a kormányadatok azt mutatják, hogy az értékesítési könyvvizsgálói átlagkereset 2008-ban 59.430 dollár volt, az alsó 10 százalék kevesebb, mint 36 720 dollárt, és az első 10 százalék több, mint 102.380 dollárt.

Karrierfejlesztés

Az értékesítési könyvvizsgáló szerepe lehet a vállalattól, az ipartól és az értékesítési folyamatok terjedelmétől függő fiatal vagy vezető szerep. Az értékesítési könyvvizsgáló javíthatja az előléptetési esélyeket a pénzügyi vagy üzleti menedzsment mesterképzésben való részvételével vagy szakmai engedély megszerzésével, mint például hiteles könyvelő (CPA) vagy hitelesített csaláskezelési (CFE) megnevezés. Az illetékes értékesítési könyvvizsgáló általában néhány év elteltével átmenetileg vezető pozícióba léphet, például vezető könyvvizsgáló vagy könyvvizsgáló vezető.

Munkakörülmények

Az értékesítési könyvvizsgáló tipikusan 8:00 és 17:00 óra között dolgozik. eltolódás, de későn maradhat az irodában az üzleti igényektől függően, mint például a havi záró eljárások, az időszakos leltárszámlálás és a negyedéves benyújtás az Értékpapír- és Tőzsde Bizottságnál (SEC) vagy a Belső Bevételi Szolgálatnál. Az értékesítési könyvvizsgáló is segíthet a külső könyvvizsgálóknak az értékesítési folyamatok felülvizsgálatában.