A rádiós személyiség átlagkeresete

Azt mondták, hogy nagyszerű hangja van a rádiónak? A rádiós személyiség egy olyan on-air program fogadója, amely zenét, híreket, kommentárokat vagy ezek bármely kombinációját kínálja. Habár néhány magas színvonalú személyiség több mint hat számjegyű jövedelmet keres, az átlagos rádióadó fizetése évi 31 500 dollár. Ez a médium szeretete, nem pedig a pénz, amely az embereket a rádió pályára vonzza.

Munkaköri leírás

Egy rádiós lemez vicc, vagy egy DJ zenét játszik, és a dalok között kommunikál a hallgatókkal. Néhányan kommentálhatják a zenét és a művészeket, és telefonon keresztül kapcsolatba léphetnek a hallgatókkal. A DJ-k is elolvashatják a híreket és az időjárást, és hangokat adhatnak a reklámokhoz. Lehet, hogy a rádióban élnek, vagy előre rögzíthetik a programjaikat, vagy felvehetik programjuk egy részét. A DJ-k többsége nem áll össze saját lejátszási listákat, és az irányítást az állomáskezelés irányába veszi. A DJ-k általában egy zenei műfajra specializálódnak, mint például a hip-hop, a klasszikus ország vagy a jazz.

Számos rádiós személyiség beszélgetési előadást tart, és talán egyáltalán nem is zenélnek. A politika, a sport, a világ események, az interjúk és az egészség népszerű témái a programok számára. Néhány műsor híres vendégei és tárgyi szakértői is. Némelyik telefonhívást olyan hallgatóktól kap, akik mérlegelni szeretnék a nap témáját.

Oktatási követelmények

Nincsenek formális oktatási követelmények a rádiós személyiség kialakításához. A kommunikáció vagy a műsorszórás főiskolai diplomája hasznos lehet, mivel bizonyos tapasztalatokat tud adni, és segíthet abban, hogy olyan kapcsolatokat hozzon létre, amelyek hasznosak lesznek a munkakeresésben. A fokozatok felé való munkavégzés lehetőséget adhat arra is, hogy szakmai gyakorlatot folytassanak. Ha lehetséges, a rádiós személyiségek önkéntesnek kell lenniük egy helyi rádióállomáson. Ha már elhagyta az iskolát, fontolja meg a nem hiteltanulmányok nyilvános beszédben vagy hangban történő használatát. Egy olyan csoporthoz való csatlakozás, mint a Toastmasters, a gyakorlatot a nyilvános fórumon fogja megfogalmazni. A saját podcast-jának otthont adhat a készségeit is.

Munkakörnyezet

Általában a rádiós személyiségek több órán át a levegőben vannak, és sokkal több órát töltenek a levegőből, amikor olvasásuk, írásuk és előadásokra készülnek. A rádióállomások rendszerint a nap 24 órájában, heti hét napon sugározzák, így a rádió műsorszolgáltató - különösen az iparágban indulva - éjszaka, hétvégén vagy ünnepnapokon dolgozhat.

Az ipar rendkívül versenyképes, és a fizetések általában alacsonyak. Országosan szindikált rádiós személyiségek, mint Howard Stern és Delilah milliókat keresnek, de karrierjük atipikus. Néhány rádió DJ-t élő eseményekkel fogadják a jövedelmük. Mások írnak, hangfelvételt vagy tanítanak.

Fizetés és munkahelyi Outlook

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nyomon követi az adatokat és előrejelzéseket készít a polgári foglalkozásokról. A rádiós személyiségeket bejelentőként osztályozza. Az átlagos rádiós műsorszolgáltató fizetése évi 31 500 dollár, és számos tényezőtől függően változhat, beleértve a piac méretét és az egyéni besorolásokat. A BLS 2026-ra tervezi a munkalehetőségek 9 százalékos csökkenését. A formálisan képzett, tapasztalt műsorszolgáltatóknak a lehető legtöbb lehetőséggel kell rendelkezniük a munkát keresve.