A születési Doula átlagos fizetése

Kevés az élet tapasztalata, ami túlnyomó és érzelmi, mint a szülés. Az ideges moms-to-be esetében a doula segíthet a különbségben. Egyszerűen fogalmazva, ők nők, akik segítik és támogatják a nőket a munka előtt, alatt és után. Doulas ősidők óta létezett - és amíg a nők továbbra is szülnek, a doulas mindig képes lesz munkát találni.

Munkaköri leírás

A Doulas a szülőket a munka és a születési folyamat minden szakaszában támogatja. Sok fizikai és érzelmi támogatást nyújtanak a nőknek a munkaerőpiacon. Ahogy az anyukák munkálkodnak, a doula masszírozhatja a hát alsó részét, új pozíciókat javasolhat, és segíthet abban, hogy belépjen ezekbe a pozíciókba, modellezze a légzési technikákat és gyakori bátorítást nyújtson. Támogatnia kell az anyja partnereit, és meg kell magyaráznia, hogy mi történik minden szakaszban.

A doula is ellenőrzi a baba helyzetét és a nő fejlődését, és vegye figyelembe a szorongás jeleit. A Doulas nem alkalmas arra, hogy orvosi kezelést biztosítson, így ha egy doula segíti az otthoni születést és komplikációkat lát el, figyelmeztetnie kell a szülőket és hívnia kell a mentőt. A nem kórházi születéskor a doula gyakran szállítja a babát. A kórházban a doulának támogatnia kell az anyát, míg az orvosi szakemberek felügyelik a szállítást.

A Doulas gyakran támogatást nyújt a terhesség és a születés után is. A terhesség alatt a doula segíthet az anyának a születési terv elkészítésében és a légzési technikák tanulásában. Ha egy új anya akarja, egy doula is meglátogathat otthoni látogatásokat a baba életének első napjaiban és heteiben, hogy segítse a szoptatást, az alvási problémákat és az idő során felmerülő egyéb kihívásokat.

Oktatási követelmények

Ellentétben az orvosokkal vagy a munkaerő-ápolókkal, a doulasnak nem kell formális orvosi oktatásban részesülnie. Valójában nincs hivatalos "doula iskola". Technikailag minden nő doula-t hívhat és támogatási szolgáltatásokat kínál a munka során, de a doulas általában teljes tanfolyamot és tanúsítványokat kap. A Doula képzést olyan tanúsító szervezetek nyújtják, mint a DONA (Doulas of North America) International és a CAPPA (Szülés és szülés utáni szakszervezet).

Ipar

A Doulas segíti az összes születést. Bárhol is szándékozik szülni az anya - akár otthon, születési központban, akár kórházban - segíthet neki egy doula. Még egy nő, aki a c-szekciót tervezi, közvetlenül a szállítás előtt és után élvezheti a doula támogatását.

Ez a feladat az ütemezés kiszámíthatatlansága miatt nagyon kihívást jelenthet. Ha az ügyfél éjfélkor munkába lép, a doulának készen kell állnia ahhoz, hogy csatlakozzon hozzá, és addig maradjon, amíg a baba megszületik. Doulasnak, akinek saját gyermeke van, mindig gondoskodnia kell a gyermekgondozási intézkedésekről.

Év tapasztalat és fizetés

Doulas önmagukért dolgozik, így mindegyik meg tudja határozni a saját doula fizetési arányát. A doula általában egy születéskori díjat számít fel, amely magában foglalja a szolgáltatásait, még akkor is, ha a születés megtörténik. Néha a doula órás születési díjat számít fel. Ha terhességi vagy szülés utáni szolgáltatásokat nyújt, a doula óránkénti díjat számít fel, vagy olyan csomagot kínál, amely egy meghatározott számú otthoni látogatást tartalmaz. Születési díjak lehetnek $500 nak nek $2,500 vagy több. Az otthoni látogatások óradíjait általában a $20 nak nek $40 hatótávolság.

A nyüzsgés és a hírnév hatalmas szerepet játszik a doula fizetésének meghatározásában. Minél több tapasztalat van egy doula és annál nagyobb a városa, annál többet tud felszámolni. A doula, aki ragyogó hírnevet szerzett, magasabb díjat is kaphat, mint a kevésbé népszerű doulas. A doula is eldöntheti, hogy hány ügyfelet vesz igénybe minden évben, így valaki, aki sikeres vállalkozást épít fel, megszakíthatja a munkát.

Munka növekedési trend

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal, amely adatokat bocsát ki a munkahely növekedéséről, nem tanulmányozza és nyomon követi a doulas-t. De a mező nem kockáztat meg. Bár a trendek megváltoznak, biztosan azt mondhatjuk, hogy mindig szükség lesz a doulas-ra.