Elektromos gyakornok munkaköri leírása

Villanyszerelőként való tanulás gyakorlati tapasztalat. Annak ellenére, hogy az órákra van szükség, a villanyszerelők a legtöbbet képeznek gyakornokként. A licencelt utazók és a mester villanyszerelők felelősek azokért a komplex vezetékekért és áramkörökért, amelyek energiát hoznak azokra a helyekre, ahol az emberek élnek, dolgoznak, vásárolnak és játszanak. A gyakornokok képzett villanyszerelők felügyelete alatt fejlesztik ki a hajót.

A gyakornoki programok

A villanyszerelő gyakornoki programja körülbelül négy évet vesz igénybe, és azokat villamosipari és kereskedelmi szervezetek szponzorálják. Ahhoz, hogy jogosult legyen, 18 évesnek kell lennie, és középiskolai diplomával vagy azzal egyenértékűnek kell lennie. A gyakornokoknak legalább egy év algebrával kell rendelkezniük, de további matematikai, tudományos és üzletosztályok segítenek. A tanuló villanyszerelőnek jó fizikai állapotban kell lennie, és képesnek kell lennie megkülönböztetni az elektromos alkatrészek kódolásához használt színeket. A leendő tanulónak kábítószermentesnek kell lennie, és képesnek kell lennie egy minősítő vizsgán.

$config[code] not found

Feladatok

Villanyszerelő gyakornokként olyan egyszerű feladatokkal kezdhetsz, mint a huzalvezeték a csővezetékeken és a lyukak fúrásán keresztül. Megtanulják, hogyan használhatók huzalvágók, csavarhúzók, fűrészek, elektromos tesztelő eszközök és egyéb eszközök. A gyakornokok fokozatosan bonyolultabb feladatokhoz jutnak, és megtanulják diagnosztizálni és megoldani a problémákat, amikor a kábeleket és az elektromos berendezéseket telepítik és javítják. A biztonságra való figyelem elengedhetetlen. Az elektromos szakképzés teljes munkaidős munka, így számíthat arra, hogy évi 2 000 órát vagy heti 40 órát fog dolgozni.

Tantermi képzés

Az elektromos tanítvány első felelőssége, hogy megtanulják, és az osztályok a munka részét képezik. A gyakornokok rendszerint évente 144 órát vesz igénybe. A témák közé tartozik az elektromos elmélet és a kapcsolódó matematika, a tervek olvasása és a biztonsági eljárások. A gyakornokok is megtanulják az elsősegélynyújtást, tanulmányozzák a helyi és állami építési elektromos kódokat, valamint a Nemzeti Biztonsági Kódexet. Néhány gyakornoki gyakorlat magában foglalja a szakképzést olyan területeken, mint a forrasztás, a kommunikáció és a tűzjelző vagy a lift elektromos rendszerei.

Karrier

Miután befejezte a gyakornoki programot, át kell töltenie az államilag szabályozott, az elektronikát, a matematikát és az elektromos kódokat lefedő engedélyezési vizsgát. Az engedélyezés minden 50 államban szükséges. Miután megvan a licenced, úgy tekintünk, mint egy villanyszerelő. Hét éves munkatapasztalat után jogosult lehet a mester villanyszerelő vizsga megszerzésére. A villanyszerelő gyakornokokat rendszerint óránkénti díjjal fizetik, ami egy villanyszerelő fizetésének százalékos aránya. A gyakornokok bérei az átlagos utazási díjak 40-50% -át teszik ki, és növekednek a képzési program előrehaladásával. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a villanyszerelők fizetése átlagosan 49 840 dollár volt 2012-ben. A legalacsonyabb befizetett 10 százalék a 30.420 dollár alatt, a 10 százalék legjobb fizetős villanyszerelő pedig 82,930 dollárt tett ki.

2016. évi fizetési információk villanyszerelők számára

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a villanyszerelők 2016-ban átlagosan 52,720 dollárt fizettek. Alacsony szinten a villanyszerelők 39,570 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez. A 75. százaléka 69.670 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 666 900 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban villanyszerelőként.