Műszaki tisztviselő munkaköri leírása

Műszaki tisztek tervezik és koordinálják az olyan területeket, mint az építőipar, az informatika és a mérnöki munka. Bár a műszaki tisztviselők sajátos feladatai munkahelyenként változnak, jellemzően a szervezet rendszereinek és létesítményeinek hatékony működésének biztosítására összpontosítanak. Ez a karrier kiváló technikai képességekkel rendelkező szakemberek számára alkalmas.

A munka elvégzése

Az erős analitikai és problémamegoldó készségek fontosak a technikai tisztviselők számára, mivel megoldást kell nyújtaniuk a különböző technikai kérdésekre. Például amikor egy szervezet számítógépes hálózata összeomlik, az informatikai tisztviselőnek elemeznie kell a problémát, és meg kell határoznia a legjobb megoldási módot. A műszaki tisztviselőknek nyilvánvalóan erős technikai készségekre és szakértelemre van szükségük az eszközök teszteléséhez, diagnosztizálásához és javításához. Ezenkívül csapatmunka-készségekre van szükségük ahhoz, hogy hatékonyan működjenek együtt más szakemberekkel, mint például a karbantartó szakemberekkel vagy a rendszerelemzőkkel.

$config[code] not found

Koordináló tevékenységek

A műszaki tisztviselő elsődleges szerepe az adott munkától függ. Például egy cég létesítményeinek felügyeletéért felelős karbantartó műszaki tisztviselő ütemezheti a HVAC berendezések karbantartását és javítását, ellenőrizheti az épületeket, hogy biztosítsa a biztonságos használatukat, és felügyelje az elektromos vállalkozók munkáját. Másrészt az informatikai technikai tisztviselő gondoskodhat a számítógépes hardverek, szoftverek, hálózatok és rendszerek telepítéséről és konfigurálásáról. Ő is nyilvántartást vezet a szoftverlicencekről, és felügyeli a junior mérnöki személyzetet és a műszaki munkásokat.

Támogatás nyújtása

Amikor a technikai tisztviselők nem felügyelik a menetrendeket, szakértelmüket a munkások gyakorlati támogatására használják. Például, ha egy alkalmazottnak problémája van az újonnan telepített szoftverrel, segítséget kérhet a vállalat informatikai tisztjének. Elektromos hiba esetén, és a karbantartási vállalkozó nem áll rendelkezésre, a karbantartó szakember leáll a munkába és javításra vagy a hibás elektromos alkatrészek cseréjére. A technikai tisztviselők karbantartási rendszereket is használnak a szervezet karbantartási adatainak tárolására.

Megközelítés

Műszaki tisztviselővé váláshoz be kell szereznie a szakterülethez kapcsolódó főiskolai diplomát. Például a törekvő karbantartási technikai tisztviselők építészmérnöki vagy villamosmérnöki diplomát szerezhetnek, míg az informatikai szakemberek fokozatot szerezhetnek számítógépes tudomány vagy informatika. A szakmai tapasztalatokkal és a fokozattal rendelkező szakemberek karrierfejlesztési lehetőségei rendelkezésre állnak. A karbantartást végző műszaki vezetők, például villamosmérnöki diplomák, fő karbantartási mérnökökké válhatnak. A számítástechnikai mesterfokozatú informatikai vezetők műszaki vezetőkké válhatnak.