Bankkezelő munkaköri leírása

A bankkezelő az a személy, aki a bank pénzügyi műveleteiért, valamint a banki vagy hitelezési ügyletekben ügyfélszolgálatot nyújtó alkalmazottakért felelős. Figyelemmel kíséri a tranzakciókat a pontosság és a szakmaiság érdekében. A vevői elégedettség és megtartás érdekében barátságos és hatékony környezetet tart fenn.

típusai

Az ilyen pozícióban lévő személy egy kis helyszínen felelős minden banki osztályért. Nagyobb bankoknál, ahol több hely van, általában minden helyi iroda fiókkezelője van. Ha a fő bank vagy fiók nagy művelet, jellemzően az egyes osztályok vezetői, mint például a kölcsön, a jelzálog, a befektetési, ellenőrzési és megtakarítási osztályok.

$config[code] not found

Feladatok

Az alkalmazottak képzése és felügyelete mellett rendkívüli ügyfélszolgálat biztosítása mellett a bankkezelő jelentéseket és összefoglalókat készít, amelyek tükrözik a bank új hitelekkel és jelzáloggal kapcsolatos tevékenységeit, az alapértelmezett tevékenységet, az új fióktevékenységet és a banki befektetések megtérülését. Ezeket az adatokat a felső vezetésnek, valamint a bank igazgatóságának és befektetőinek osztják fel. A kezelőt gyakran az alárendelt felkéri, hogy foglalkozzanak az ügyfélszolgálati kérdésekkel, vagy segítséget nyújtsanak a hitel- vagy jelzálog-alkalmazások expedíciójában.

Munkakörülmények

Egy bankmenedzser időt tölt az íróasztalára, és papírmunkát végez és dolgozik a számítógépén. Előfordulhat, hogy időnként sétálhat át a hátsó irodákon, a banki és a lobby-területeken, hogy kölcsönhatásba léphessen a személyzet és az ügyfelekkel. Bár a banknál kevesebbet dolgozhat, mint a hét minden napján, a hagyományos 40 órás munkát végzi, gyakran az esti órákban vagy a hétvégén végzett munkát végez. A bankok öltözködési kódja hagyományosan profi, és az általános légkör általában barátságos és segítőkész.

Oktatási követelmények

A banki menedzsment vagy vezetői gyakornoki programok pályázóinak főiskolai végzettséggel kell rendelkezniük. Javasolt koncentrációs területek közé tartozik a matematika, a számvitel, a pénzügyek vagy az üzleti ügyintézés. A főiskolai oktatás követelményei bankonként eltérőek. A legtöbb bank menedzsment képzési programokat kínál a leendő vezetőknek, hogy megismerkedhessenek a különböző banki osztályokkal és azok működésével.

Fizetés és haladás lehetőségei

Salary.com szerint a bank menedzsereinek éves átlagos bevétele 2009-ben 137.163 dollár volt, a bank méretétől, a gazdaságától és a régióban lévő gazdasági feltételektől függően. Az előrelépési esélyek is nagyban függenek ezektől a tényezőktől. Az alacsonyabb szintű banki vezetők gyakran jelentkeznek a fejlett pénzügyi és banki kurzusokba, hogy növeljék a promóciós esélyeiket.