Technológiai munkaköri leírás igazgatója

Akár a Wall Street pénzügyi rendszereinek felügyelete, akár a kórház elektronikus orvosi nyilvántartása, az informatikai vagy informatikai igazgató gondoskodik a technológia zökkenőmentes működéséről. Ezek a technológiai vezetők, vagy CTO-k is nevezik, ezek a szakemberek felelősek a hardver és a szoftver rendszerek beszerzéséért, működtetéséért, integrálásáért és problémamegoldásáért.

Alapismeretek és jellemzők

A BLS megjegyzi, hogy a CTO-nak erős technikai szakértelemmel és a szükséges ismeretekkel kell rendelkeznie a szervezet technológiai megoldásainak megtervezéséhez és ajánlásához. A CTO-nak képesnek kell lennie arra, hogy az emberek széles körével dolgozzon, és több szinten kommunikáljon. További fontos jellemzők az analitikai, vezetési és szervezeti készségek, valamint az erős döntéshozatali képesség. A CTO-nak képesnek kell lennie arra, hogy az informatikai varázslaton túl a felhasználókra gyakorolt ​​hatásra és a több rendszer integrálásának szükségességére is képes legyen.

$config[code] not found

Főbb felelősségek

Egyes szervezeteknél a CTO egy információs tisztviselőnek számol be, aki a szervezet legmagasabb szintű informatikai szakembere. Más esetekben a CTO teljesíti néhány vagy mindegyik CIO feladatot. Ezek közé tartozik az új technológiák fejlesztése, a hardver és a szoftver kiválasztása, illetve a technológiai stratégiák kidolgozása. A CTO-k, mint a legtöbb vezető, felelősek az informatikai személyzet felvételéért, képzéséért és felügyeletéért. Előfordulhat, hogy az osztályok költségvetéseit és menetrendjeit is kidolgozzák, hálózati támogatást nyújtanak, és együttműködnek a szállítóval az új rendszerek kiválasztása vagy megvalósítása érdekében.

Néhány más feladat

A CTO másodlagos feladatai az ipar és a szervezet függvényében változnak. Egy egészségügyi környezetben például a CTO gondoskodhat arról, hogy a betegfelügyelet és az adathordozók kompatibilisek legyenek az elektronikus orvosi feljegyzésekkel. Egy üzleti környezetben a CTO részt vehet a szoftver kiválasztásában, hogy megfeleljen a vállalat egyedi igényeinek. A szervezet nagyságától és a CTO szakembereitől függően előfordulhat, hogy gyakorlati informatikai munkát is végez.

Oktatás, fizetés és növekedés

A főiskolai végzettség jellemzően a CTO minimális oktatási követelménye, és a BLS megjegyzi, hogy ebben a pozícióban a legtöbb embernek öt vagy több éve vagy tapasztalata van a területen. Az informatikai tanúsítványok rendelkezésre állnak, és néhány munkáltatónak szüksége lehet rá. 2013-ban a BLS szerint a számítógépes és információs rendszerek vezetői átlagosan $ 132,570 éves fizetést szereztek. A foglalkoztatás növekedése ezen a területen várhatóan 2012-től 2022-ig 15% lesz, ami valamivel magasabb, mint az összes foglalkozás átlaga.

2016 Számítógépes és információs rendszergazdák fizetési adatai

Az USA Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a számítógépes és információs rendszerek menedzserei 2016-ban átlagosan 135.800 dollárt fizettek. Az alacsony végpontokon a számítógépes és információs rendszerek vezetői 105.290 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75% -kal többet értek el. A 75. százalékos fizetés 170,670 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 367 600 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban számítógépes és információs rendszergazdákként.