A Hotel Night Clerk munkaköri leírása

A hotel éjszakai ügyintézői regisztrálnak és szobákat rendelnek a szálloda vendégeihez éjszaka. Bár az eltolódás a szállodától függően változik, az éjszakai műszak órák általában 11: 00-tól kezdődnek. és délután 7 órakor. 11:00 óráig, a CareerBuilder.com szerint. A hotel éjszakai ügyintézői feladatai magukban foglalják a szállodai szolgáltatásokra vonatkozó kérdések megválaszolását, utazási utak megadását a késő esti vendégek számára, vagy az éjszakai étkezési vagy szórakozási lehetőségekről szóló ajánlásokat.

$config[code] not found

Feladatok

A Hotel Éjszakai titkárai szobakulcsokat adnak ki a vendégeknek, és nyilvántartást vezetnek a megszállt szobákról és a vendégek számlájáról, a Divi Carina Bay Beach Resort szerint. Megváltoztathatják a vendégek szobafoglalását is. A szállodai éjszakai hivatalnokoknak meg kell ismerniük a létesítményben rendelkezésre álló összes szobatípust, valamint az elrendezéseket és helyszíneket, és ismerniük kell a szobaárakat, promóciókat és speciális csomagokat a Crestline Hotels and Resorts szerint.

A szálloda tevékenységeinek összehangolása általában éjszaka folyamán történik. Emiatt a szállodai éjszakai hivatalnok különböző feladatokat lát el a munkanapoktól vagy az esti műszakoktól. Például a szállodai éjszakai ügyintézőknek szükségük van a nap végi jelentések kinyomtatására az élelmiszerek és italok értékesítésével vagy az ellenőrzési napokkal, valamint az esti műszakos pénztárak munkájával és a helyes eltérésekkel kapcsolatban. Eközben a napközbeni szállodai hivatalnokok több időt töltenek a távozó vendégektől származó kifizetések összegyűjtésével és az éjszakai foglalások megerősítésével. A szálloda éjszakai titkárai is meg kell őrizniük a vendéginformációk és fontos szállodai adatok bizalmas jellegét.

Egyéb feladatok

A szállodai éjszakai hivatalnokoknak előre kell látniuk a vendégek igényeit, azonnal válaszolniuk kell velük, és el kell ismerniük az összes vendéget. Lehet, hogy biztosítaniuk kell a vendégek értéktárgyait vagy az ébresztést. Szintén meg kell oldaniuk a vendég panaszokat, és személyesen vagy telefonon meg kell osztaniuk a szálloda szolgáltatásaira, jellemzőire és üzemidejére vonatkozó információkat. Ezek a szakemberek továbbá figyelemmel kísérik és fenntartják a különböző munkaterületek tisztaságát és szervezését, valamint a munka megrendelésére vonatkozó dokumentációs karbantartási igényeket.

szakértelem

A szálloda éjszakai ügyintézőinek képesnek kell lenniük arra, hogy pozitív személyes kapcsolatokat tartsanak fenn erős interperszonális készségekkel. Ezeknek a szakembereknek is erős szóbeli és írásbeli kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük, ismerniük kell az alapvető matematikát, és szakembereknek kell lenniük. Ezenkívül gyorsnak, pontosnak, részletesnek és szervezettnek kell lenniük. A szálloda éjszakai ügyintézőinek nyugodtnak kell maradniuk és a problémákat jó ítélettel kell megoldaniuk. Alaposan követniük kell az irányokat, és minimális felügyelet mellett is tudnak dolgozni. Ezeknek az egyéneknek ismerniük kell a számítógépeket és a szövegszerkesztőket az üzleti irodai gépek, például a faxkészülékek mellett. A szálloda éjszakai ügyintézői is képesek lehetnek a nehéz tárgyak felemelésére, nyomására vagy húzására, és hosszú ideig állni.

Oktatás

A szálloda éjszakai titkárainak általában középiskolai diplomával vagy GED-vel kell rendelkezniük. Sok munkáltató keresi azokat a jelölteket, akiknek korábbi tapasztalata van egy hasonló helyzetben. Más munkáltatók inkább olyan főiskolai végzettségű munkaköröket részesítenek előnyben, mint például a recepció vagy a vendéglátás / hotel menedzsment. Néhány hotel azt akarja, hogy az éjszakai ügyintézők rendelkezzenek cardiopulmonalis újraélesztéssel. A munkahelyi jelölteknek bizonyos intézményeknél át kell adniuk egy szállodai éjszakai jegyzőkönyvbe történő belépési tesztet. Azonban a legtöbb szállodai éjszakai hivatalnok rövid távú munkahelyi képzésen keresztül tanulja meg munkáját.

kilátás

Az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma Munkaügyi Statisztikai Minisztériuma szerint a szállodai irodai alkalmazottak foglalkoztatása 2008-tól 2018-ig 14% -kal nő. Az újonnan megnyílt szállodák, a megnövekedett utazási feltételek, a gazdasági feltételek javulása és a több éjszakai szállodai tisztviselők helyettesítésének szükségessége, akik ezt a foglalkozást magasabb fizetési vagy nappali munkahelyekre hagyják, új lehetőségeket teremtenek. A szálloda íróinak munkatársainak átlagos éves bérei, amelyek magukban foglalják a hotel éjszakai ügyintézőit, 2008 májusában 19.480 dollár volt, jelentést készít a Munkaügyi Statisztikai Hivatalról.